RX 570 ROG STRIX ısınınca ekran gidiyor

Ultracı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 570 ROG STRIX modeline sahibim. ROG FurMark ile teste girince 1 dakika sonra ekranda çizgi tarzı karıncalanmalar oluyor ve bir süre sonra ekran tamamen gri ya da başka bir renk oluyor. Kartım arızalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart arizali mosfet arizasi yoksa soğuk lehime düşmüştür büyük ihtimalle.isi işlemi yada reballing yapilalak çalişir ama isi işlemi sakat iştir ve kesin çözüm değildir.
Hocam zaten kartın içini açamam. Açarsam garanti dışı olur garantiye göndereyim diyorum.
Kartta OC var mı?
Bu durumu sadece kartı zorlayacak testlerde yapıyorsa arızalı olabilir.
Kartta OC Yok. Bu durumu oyunlarda göstermiyor ama furmark testlerinde gösteriyor.

Hiç uğraşmayın garantisi varsa yollayın. Ama size tavsiyem direkt olarak servise kendiniz yollayın. Aracı firma (hepsiburada, vatan, incehesap) ile yollamayın. İşleminiz daha da hızlı hallolur.

Büyük ihtimalle servis gibi görünüyor ama ondan önce oyun içi sıcaklıkları ve testte iken ki sıcaklıkları bize atarmısınız.

Büyük ihtimalle servis gibi görünüyor ama ondan önce oyun içi sıcaklıkları ve testte iken ki sıcaklıkları bize atarmısınız.
Olur grafikleri Zorlu oyunlar oynayıp atacağım değerleri.
Hocam denedim kart 70 dereceyi görünce gidiyor garantiye yollasam ücret alırlar mı?
Hiç uğraşmayın garantisi varsa yollayın. Ama size tavsiyem direkt olarak servise kendiniz yollayın. Aracı firma (hepsiburada, vatan, incehesap) ile yollamayın. İşleminiz daha da hızlı hallolur.
Direkt olarak servise nasıl göndereceğim. Birde ben bu kartın faturasını kaybettim fakat garantisi Penta.com dan gözüküyor. Napmalıyım?

Son düzenleme:
Hocam denedim kart 70 dereceyi görünce gidiyor garantiye yollasam ücret alırlar mı?
Kesinlikle sorunlu bir kart. 90 dereceye kadar temelde dayanması gerekiyor kartınızın. Bu eyer ki düşürme ya da bükme, montaj sırasında bir hata yapılmadıysa sizden alabilecekleri bir ücret değil.

Direkt olarak servise nasıl göndereceğim. Birde ben bu kartın faturasını kaybettim fakat garantisi Penta.com dan gözüküyor. Napmalıyım?
Yarın Penta'yı arayın elimde bu marka model ekran kartı servise yollayacağım sitenizden kartın seri numarasıyla kontrol ettiğimde garantisi görünüyor deyin. Onlar size ilgili servise yönlendirir.

Misal, bendeki MSI RX 570'i Penta'da sorgulattığımda garantisi görünüyordu. Size anlattığım gibi aradım sordum onlar da bana Türkiye'de MSI markasının servisini Servis Point'in yaptığını söyleyip orayı aramam gerektiğini söylemişlerdi. Ben de Servis Point'i arayıp durumu anlattım bana kargoyu ücretsiz göndermem için kod verdiler. Bana sadece kartımı statik poşetine ve kutusuna koyup kargolamak kalmıştı.

İşlem ücreti çıkarsa onarmadan önce sizi arayıp yapalım mı şeklinde soruyorlar diye biliyorum. Ama genelde ekran kartlarında garanti devam ediyorsa ücret çıkmıyor.

Bu arada servis süreci bazen 15 gün bazen ise bende olduğu gibi 3 gün sürebiliyor. Bu durum tamamen kargonun varış hızına ve teknik elemanın kabiliyetine bağlı. Yani şans işi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı