RX 570 ROG STRIX sıcaklık değerleri normal mi?

Ultracı

Hectopat
Daha fazla  
İyi geceler. Ekran kartımın sorunlu olduğunu düşünüyorum. PUBG Lite gibi bir oyunda 1600x900 çözünürlük Ultra ayarlarda 110 200 FPS arası alıyorum fakat GPU sıcaklığı 76 dereceye kadar çıkıyor. Bir diğer sorunda GPU kullanımı oyun esnasında 100 olduğu sırada bazen 10-30- gibi birden düşüp tekrar yükseliyor. 76 derece fanlar sessiz ayarlarda çalışırken oluyor yakın zamanda video bırakacağım. Sizin görüşleriniz nelerdir?
İşlemci i5 2500K 4.2 GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız önü tamamen kapalı bir kasa mı? Ön tarafta fan var mı? Eğer ön tarafı sökme şansınız varsa söküp tekrar sıcaklığı kontrol edin. Ekran kartı fanlarının dönüş hızını artırarak sıcaklığı biraz daha düşürebilirsiniz. Bu sıcaklık çok yüksek değil. 85 civarına geliyorsa o zaman sorun olabilir.

Daha yüksek grafik gerektiren bir oyunda afterburner ile oyun içi değerleri bir video ile atarsan daha rahat yardımcı oluruz ama şimdilik normal duruyor. Ayrıca undervolt yapmanı şiddetle tavsiye ederim kendi sonuçlarımı paylaşayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Asus rog strix 4GB RX570 gaming modda undervolt yapılmadı.
Bu da Sapphire RX580 nitro+ 4GB undervolt yapılmış kart.
Videolarda takılma var gibi görünse bile onlar kayıt ile alakalı ben çekerken hiç bir takılma olmadı. Sende kendi kartına undervolt yaparsan RX 570 undervolt rehberi - Technopat Sosyal buradan faydalanarak sıcaklık değerlerin benim gibi olacaktır.

Daha yüksek grafik gerektiren bir oyunda afterburner ile oyun içi değerleri bir video ile atarsan daha rahat yardımcı oluruz ama şimdilik normal duruyor. Ayrıca undervolt yapmanı şiddetle tavsiye ederim kendi sonuçlarımı paylaşayım.
Asus rog strix 4GB RX570 gaming modda undervolt yapılmadı.
Bu da Sapphire RX580 nitro+ 4GB undervolt yapılmış kart.
Videolarda takılma var gibi görünse bile onlar kayıt ile alakalı ben çekerken hiç bir takılma olmadı. Sende kendi kartına undervolt yaparsan RX 570 undervolt rehberi - Technopat Sosyal buradan faydalanarak sıcaklık değerlerin benim gibi olacaktır.
Deneyeceğim undervolt.Fanların hızını düşük bı şekilde en fazla 76 derece oluyor.

Bu videodaki ayarları yaparsan sorun kalmaz.

Fan hızını sıcaklığa bağlı değişken olarak ayarlamanı tavsiye ederim. Bu sıcaklıklar aslında normal değerler ama her ne kadar normal olsa da ürünün ömrünü etkileyebilir.
Benim kartım da 83 derecelere kadar çıkıyordu, baktım fan hızı %30 sabitmiş. Şöyle bir ayar yaptım. Yüksek kaliteli grafiklere sahip oyunlarda bile 65-66 dereceye çıkıyor en fazla, CS:GO'da 55 falan oluyor.
fanhizi.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı