RX 570 ROG STRIX sıcaklık değerleri normal mi?

İyi geceler. Ekran kartımın sorunlu olduğunu düşünüyorum. PUBG Lite gibi bir oyunda 1600x900 çözünürlük Ultra ayarlarda 110 200 FPS arası alıyorum fakat GPU sıcaklığı 76 dereceye kadar çıkıyor. Bir diğer sorunda GPU kullanımı oyun esnasında 100 olduğu sırada bazen 10-30- gibi birden düşüp tekrar yükseliyor. 76 derece fanlar sessiz ayarlarda çalışırken oluyor yakın zamanda video bırakacağım. Sizin görüşleriniz nelerdir?
İşlemci i5 2500K 4.2 GHz
Bence Rog Strix modele göre fazla bir değer. Bunun nedeni kartı yeni aldıysanız kasanızdır. Uzun zamandır kullanıyorsanız ve eskiden bu sorun yoksa da termal macun ve tozlanma kaynaklıdır.

Oyun içi ekran kartının kaç watt tükettiğine bakar mısınız?
Bence Rog Strix modele göre fazla bir değer. Bunun nedeni kartı yeni aldıysanız kasanızdır. Uzun zamandır kullanıyorsanız ve eskiden bu sorun yoksa da termal macun ve tozlanma kaynaklıdır.
Bugün sizlere detaylı bir şekilde video atacağım
Benim RX580 de RDR2 de 75 civarındaydı %19 fan hızı ile undervolt sonrası %24 fanda 50 derecenin altında çalışıyor.
Arkadaşlar benim undervolt olayını Gputweak yazılımından yapamaz mıyız? MSI yazılımı indirince GpuTweak ile çakışıyor.
Undervolt denedim -68 e çektim 6-7 derece işe yaradı ama dahada düşürebilirim ıyun içi baktığımda 1080 V en fazla gösteriyor. GPU Kullanımım aniden 0 oluyor ama FPS Drop falan olmuyor o neden acaba 0 olup 100 e çıkıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı