ASUS ROG STRIX RX 570 sıcaklık değerleri normal mi?

aqsdney

Hectopat
2 gün önce PC Hocası GG1 sistemi aldım ve 2 oyunda test ettim ekran kartı sıcaklığı olarak, CS:GO'da Full ayarlarda maximum 65 derece sıcaklığı gördüm, Minecraft shader mod en ultrasında ise resimde de göründüğü gibi maximum 78 dereceyi gördüm. Bu değerler normal midir sizce?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70,9 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında önü mesh yapmama sebepleri hem görüntü hem de içerideki havayı dışarı ittirmek için basınç yapıyor.

Ön tarafı mesh olanlar ise temiz hava almak için.

Bu kasalar genel olarak düşük bütçe ve yüksek sıcaklıkları görmeyecek bileşenlerde kullanılmalı.

Üst tarafı egzoz yapmak yerine arka egzoz fanı (kesinlikle elektronik bilgin varsa yap, yok ise hiç yeltenme bile.) bobin sargılarını kalınlaştırıp daha hızlı dönmesini sağlayabilirsiniz.

Üst tarafa ise içeri hava verecek şekilde ayarlar temiz hava akışı sağlanır.

Gerçi egzoz fanı çalışırken aynı zamanlı olmak üzere içeri temiz hava girer ama çıkan havaya göre bu oran düşüktür.

Ya da eğer becerebilirsen ön kapağı kenarlarında (iç kısımda) klipsler var, o klipslere zarar vermeden görüntü belki kötü olur, ama ön tarafı mesh yaparsın.

Tabii tamamen bilgin varsa bu işleri yap (biraz da merağın varsa tabii)

Eğer bu sorun düzelsin diyorsan yeni kasa al elindekini sat olsun bitsin.

Son yazdığım gayet net ve kolay çözüm.

Aslında önü mesh yapmama sebepleri hem görüntü hem de içerideki havayı dışarı ittirmek için basınç yapıyor.

Ön tarafı mesh olanlar ise temiz hava almak için.

Bu kasalar genel olarak düşük bütçe ve yüksek sıcaklıkları görmeyecek bileşenlerde kullanılmalı.

Üst tarafı egzoz yapmak yerine arka egzoz fanı (kesinlikle elektronik bilgin varsa yap, yok ise hiç yeltenme bile.) bobin sargılarını kalınlaştırıp daha hızlı dönmesini sağlayabilirsiniz.

Üst tarafa ise içeri hava verecek şekilde ayarlar temiz hava akışı sağlanır.

Gerçi egzoz fanı çalışırken aynı zamanlı olmak üzere içeri temiz hava girer ama çıkan havaya göre bu oran düşüktür.

Ya da eğer becerebilirsen ön kapağı kenarlarında (iç kısımda) klipsler var, o klipslere zarar vermeden görüntü belki kötü olur, ama ön tarafı mesh yaparsın.

Tabii tamamen bilgin varsa bu işleri yap (biraz da merağın varsa tabii)

Eğer bu sorun düzelsin diyorsan yeni kasa al elindekini sat olsun bitsin.

Son yazdığım gayet net ve kolay çözüm.

Açıkçası hiçbir bilgim yok ama fan hızını artırsam karta falan zarar verir mi sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı