RX 570 sıcaklık değeri ne olmalı?

Rosso Valentino

Hectopat
Arkadaşlar ben yaklaşık 2 saattir Delta Force Xtreme oynuyorum. Bu oyun yüksek sistem gerektiren bir oyun değil. Benim bilgisayar bu oyunu çok rahat oynatıyor ama nedense 2 saat oynadıktan sonra kasanın çok ısındığını fark ettim. BIOS'a girdim ve sıcaklık değerlerine baktığımda CPU sıcaklığının 50 derece, Anakartın da 55 derece olduğunu gördüm. Kasamda işlemci fanı hariç 3 tane fan var ve bunlar kasanın ön yüzünde. Bu fanlar yeterli mi? Ve sizce bu değerler normal mi veya bilgisayara bir zararı olur mu?
Sistemim: Kasa da bu:
-Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz RAM
-MSI RX570 4 GB OC Ekran kartı

rampage-redcore-500w-led-fanli-atx-oyuncu-kasa-z.jpg

-MSI A320-M anakart
-500W PSU
-240 GB SSD

Fanlar yeterli fakat önü mesh panel bir kasa almanız daha iyi olurdu sırf estetiği açısından cam olması ısınma yüzünden biraz zararlı. MSİ Afterburner programı ile ekran kartınızın sıcaklığına bakabilirsiniz.

Fanlar yeterli fakat önü mesh panel bir kasa almanız daha iyi olurdu sırf estetiği açısından cam olması ısınma yüzünden biraz zararlı. MSİ Afterburner programı ile ekran kartınızın sıcaklığına bakabilirsiniz.
Kasa tamamen plastik
Bu şekilde donanıma bir zararı olur mu peki?

Kasa tamamen plastik

Bu şekilde donanıma bir zararı olur mu peki?
Yok donanıma herhangi bir zararı olmaz (aşırı ısınma dışında) sadece bir daha bilgisayar alırsanız kasanın önünü mesh (ızgara panel) olarak alırsanız ısınmanın bir nebze önüne geçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı