RX 570 sistem 60 dereceye gelince kapanıyor

NAVEAX

Hectopat
Yer
Çanakkale
Ekran kartı kullanan oyunlarda 55 derece falan gelince bir fan sesi yükseliyor ekran kartında, kutuda yazdığı gibi ama 60 dereceye geldiği anda bilgisayar kendini kapatıyor ve ekran kartında kırmızı yanan ışığı beyaz yanıp kırmızı yanıyor, bekleyince PC açılmıyor yeniden başlatınca düzeliyor ama 60 dereceye ne zaman gelse PC direkt kendini kapatıyor. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX570 8 GB
Anakart: ASUS dargon B450M.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X.
RAM: Adata xpc Gaming 30D 8 GB 3000MHz CL16.
Kasa: Game Booster kasası modelini bilmiyorum PSU 500W +80 Bronze Game Booster.
SSD: Kioxia 240GB SATA SSD.
HDD: WD Blue 1TB 72000 RPM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kullanan oyunlarda 55 derece falan gelince bir fan sesi yükseliyor ekran kartında, kutuda yazdığı gibi ama 60 dereceye geldiği anda bilgisayar kendini kapatıyor ve ekran kartında kırmızı yanan ışığı beyaz yanıp kırmızı yanıyor, bekleyince PC açılmıyor yeniden başlatınca düzeliyor ama 60 dereceye ne zaman gelse PC direkt kendini kapatıyor. Bunun sebebini öğrenmek istiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX570 8 GB
Anakart: ASUS dargon B450M.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X.
RAM: Adata xpc Gaming 30D 8 GB 3000MHz CL16.
Kasa: Game Booster kasası modelini bilmiyorum PSU 500W +80 Bronze Game Booster.
SSD: Kioxia 240GB SATA SSD.
HDD: WD Blue 1TB 72000 RPM.

Sorun direkt GPU'dan da kaynaklı olabilir ya da PSU performansını da kaybetmiş olabilir onlarca sebebi olabilir driveri silip test yapabilir misin? Kasanın içini de açıp tozdan katman olmuş ise de temizleyebilir misin?

Sorun direkt GPU'dan da kaynaklı olabilir ya da PSU performansını da kaybetmiş olabilir onlarca sebebi olabilir driveri silip test yapabilir misin? Kasanın içini de açıp tozdan katman olmuş ise de temizleyebilir misin?

Tozları temizledim driveri silip kurdum şimdi test ediyorum.

Test etim abi şimdi de 51 derecede kapandı.

Abi sorun PSU'dan olabilir mi?

Çünkü bu 51 derecede kapanma robloxtata var yani dana düşük sistem gereksinimi isteyen oyunum yok şu anda.

Son düzenleme:
Test yapın. PC kapanırsa veya restart atarsa, PSU sorunlu olabilir.

Test yapın. PC kapanırsa veya restart atarsa, PSU sorunlu olabilir.

deniyorum

Yok hocam 51 dereceye gelince PC kapanıyor.

Max 56 derece görüyor OCCT'te abi.

Son düzenleme:
deniyorum

Yok hocam 51 dereceye gelince PC kapanıyor.

Max 56 derece görüyor OCCT'te abi.
Bunun ısıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. PSU sorunlu gibi. Forumun PSU hakkındaki görüşleri:

Tamam hemen bakıyorum 10 kere falan denedim 56 51 62 derece gördüm Max.

Bunun ısıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. PSU sorunlu gibi. Forumun PSU hakkındaki görüşleri:

Yani benim PSU'da sorun var.

Peki abi bir PSU önerir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu PSU öneriliyor:

Şey abi bunu 1000TL'ye buldum ben 200TL daha verip 600W alsam daha iyi olur mu?

Ya da.

Ya da.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı