RX 570 Sistem Bir Anda Kapanıyor

Berkis64

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, CS:GO ve PES 2020 oynarken başıma geldi. 3-4 günde bir oluyor. Sıcaklık değerleri, her şey normal. Oyun oynarken hatta bazen video izlerken dıtttt sesi geliyor kulaklıga, monitörde görüntü gidiyor. Kasanın ışıkları yanıyor. Klavye ve fare sönüyor. Sorun neden kaynaklanabilir sizce?

• Anakart: Gigabyte B450MS2H
  • İşlemci: AMD Ryzen R5 2600
  • Ekran Kartı: MSI Armor RX 570 4G
  • PSU: Corsair VS 650 (PSU'dan değişik bir ses geliyor bazen açılırken.)
  • Harddisk: WD 1TB (6 yıllık hard diskim. Bundan kaynaklanabilir mi?)
  • RAM: Corsair 8 GB 3000MHz

Hocam, HDD için test yapın. HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz. Sağlamsa, PSU'ya yönelirsiniz.

Merhabalar, CS:GO ve PES 2020 oynarken başıma geldi. 3-4 günde bir oluyor. Sıcaklık değerleri, her şey normal. Oyun oynarken hatta bazen video izlerken dıtttt sesi geliyor kulaklıga, monitörde görüntü gidiyor. Kasanın ışıkları yanıyor. Klavye ve fare sönüyor. Sorun neden kaynaklanabilir sizce?

• Anakart: Gigabyte B450MS2H.
  • Işlemci: AMD Ryzen R5 2600.
  • Ekran kartı: MSI Armor RX 570 4G.
  • PSU: Corsair VS 650 (psu'dan değişik bir ses geliyor bazen açılırken.)
  • RAM: Corsair 8 GB 3000MHz.

Ekran kartı' büyük ihtimalle. Radeon Software'e gir ve bildirimlere bakarsan sorununu anlayacaksın.

Ben ekran kartından kaynaklandığını zannetmiyorum. Ekran kartından kaynaklansaydı klavye ve farenin ışıkları sonmezdi ve büyük olasılıkla sadece yük altına girince siyah ekran verirdi. Ben PSU diyorum.

Aklıma başka bir şey daha geldi. Monitörünüzde sıkıntı olabilir. Kablolarına bence bir bakın. Ekran kartınızı Amd'den güncelleyin güncel değilse. Fare ve klavye ışığı için de aynı şey geçerli olabilir. Belki usb girişlerinde sıkıntı vardır. Ama bütün bunların olma olasılığı biraz düşük. Ben de psu diyorum.

• Anakart: Gigabyte B450MS2H
  • İşlemci: AMD Ryzen R5 2600
  • Ekran Kartı: MSI Armor RX 570 4G
  • PSU: Corsair VS 650 (PSU'dan değişik bir ses geliyor bazen açılırken.)
  • RAM: Corsair 8 GB 3000MHz
Aynı işlemci aynı ekran kartı benzer anakart aynı sorunu yaşıyorum. Arada sırada özellikle ilk açılışlardan sonra oluyor. Ağır oyunlarda ekran gidiyor ekran kartının rgbleri yanıp sönmeye baslıyor ve dıttt sesi geliyor sadece. Güç kaynağı ile alakalı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı