RX 570 sistem donuyor ve ekran gidiyor

grainn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım 5 aylık, RX570 falan var. Çok memnunum fakat son 1 haftadır kendiliğinden donuyor, 4-5 saniye bekletiyor, ekran gidiyor, 10-15 sn siyah ekran, sonra ekran kendine geliyor. Sizce nerede sorun olabilir, nereden bakabilirim sorun olup olmadıgına?

Görüntü almak için dönüştürücülü bir kablo mu kullanıyorsunuz yoksa normal mi ? Ekran kartı Driver sürümü nedir ? Son zamanlarda bilgisayara müdahalede bulunacak bir program kurdunuz mu ? (Driver booster vb...) Sorun yazdıklarımdan dolayı gerçekleşmiyorsa OCCT indirip Power test yapmanızı isteyeceğim.

Görüntü almak için dönüştürücülü bir kablo mu kullanıyorsunuz yoksa normal mi ? Ekran kartı Driver sürümü nedir ? Son zamanlarda bilgisayara müdahalede bulunacak bir program kurdunuz mu ? (Driver booster vb...) Sorun yazdıklarımdan dolayı gerçekleşmiyorsa OCCT indirip Power test yapmanızı isteyeceğim.
Abi hdmı to vga dönüştücü kullaNIYORUM monitör eski biraz, sürümü güncel, hiçbirşey yüklemedim, ne yapmam lazım?
sonrada bu fotoyu veriyor

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-03 at 10.35.39.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-03 at 10.35.39.jpeg
    251,3 KB · Görüntüleme: 36
Abi hdmı to vga dönüştücü kullaNIYORUM monitör eski biraz, sürümü güncel, hiçbirşey yüklemedim, ne yapmam lazım?

sonrada bu fotoyu veriyor
Sorun yüzde 90 ihtimal dönüştürücüden kaynaklanıyor. RX570'ler dönüştürücüler ile pek sağlıklı çalışamıyor. Dönüştürücüsüz bir şekilde bağlayabileceğiniz bir monitör veya televizyon var mıdır ? Aynı sorunun oluşup oluşmadığını gözlemleyelim.

Sorun yüzde 90 ihtimal dönüştürücüden kaynaklanıyor. RX570'ler dönüştürücüler ile pek sağlıklı çalışamıyor. Dönüştürücüsüz bir şekilde bağlayabileceğiniz bir monitör veya televizyon var mıdır ? Aynı sorunun oluşup oluşmadığını gözlemleyelim.
şuan 21.3.1 sürümü, başka monitör yok üzgünüm dönüştürücü kullanmak zorundayım :(

şuan 21.3.1 sürümü, başka monitör yok üzgünüm dönüştürücü kullanmak zorundayım :(
En son çıkmış olan driver RX570 Armor ekran kartımda çökmelere sebebiyet vermişti. Belki sizde de aynı sorunlara sebep olan şey driver olabilir. Şu anki driver'ınızı DDU ile güvenli modda kaldırın ve ardından 2.1.2.2 adındaki driver'ı bilgisayarınıza kurmayı deneyin. Driver linkine ulaşmak için AMD Driver sitesine girin ve oradan RX570'i seçin, ardından sayfanın aşağısında Previous Drivers adında tıklanabilen bir yazı olmalı. Ona tıklayın ve yukarıda adını vermiş olduğum driver'ı indirerek aynı sorunun oluşup oluşmadığını gözlemleyin.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı