Çözüldü RX 570 sistem ekran gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GRN00

Femtopat
Yer
Cybertron
Merhabalar, yaklaşık 6-7 aydır bu sorunu yaşıyorum bazı nedenlerden dolayı pek fırsatım olmadı ama artık tak etti. Sorunu şöyle anlatayım oyun oynuyorum veya internette geziniyorum, Discord'da geziniyorum falan sonra birden ekran donuyor sinyal gidiyor ekran kartı bağırmaya başlıyor. Reset atılana kadar ekran gelmiyor.
Sistemim:
MSI Armor RX 570 8 GB O.C
Ryzen 2600.
16 GB 3000 MHz RAM.
480 GB Adata SSD.
550W Corsair PSU.
Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yok yapmadım.

Yok çıkmıyor WattMan nedir?

Ekran kartının çoğunlukla sürücüden veya overclocktan dolayı yanıt vermeyi kesmesidir, sistem yeniden başlatılana kadar kart yanıt vermez.
Yok yapmadım.

DDU programı ile ekran kartı sürücünüzü silip AMD'nin sitesinden en son çıkan WHQL sürücüyü indirmeyi deneyin, sorun çözülmez ise kartta fiziksel bir sıkıntı olabilir.
WattMan gibi geldi. Sistemi açınca sağ altta bir uyarı yazısı çıkıyor mu?

Merhabalar, yaklaşık 6-7 aydır bu sorunu yaşıyorum bazı nedenlerden dolayı pek fırsatım olmadı ama artık tak etti. Sorunu şöyle anlatayım oyun oynuyorum veya internette geziniyorum, Discord'da geziniyorum falan sonra birden ekran donuyor sinyal gidiyor ekran kartı bağırmaya başlıyor. Reset atılana kadar ekran gelmiyor.
Sistemim:
MSI Armor RX 570 8 GB O.C
Ryzen 2600.
16 GB 3000 MHz RAM.
480 GB Adata SSD.
550W Corsair PSU.
Gigabyte B450M S2H.

Kartınıza UV ya da OC yaptınız mı?

aynı sorunun benzeri bende de var bilgisayarı ilk açtığım zaman oluyor sadece ekran gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor ama mouse un ışığı azalıyor sanki voltaj yetmiyormuş gibi reset atana kadar da ekran gelmiyor çözümünü malesef bulamadım

Yok yapmadım.

Ekran kartının çoğunlukla sürücüden veya overclocktan dolayı yanıt vermeyi kesmesidir, sistem yeniden başlatılana kadar kart yanıt vermez.
Yok yapmadım.

DDU programı ile ekran kartı sürücünüzü silip AMD'nin sitesinden en son çıkan WHQL sürücüyü indirmeyi deneyin, sorun çözülmez ise kartta fiziksel bir sıkıntı olabilir.

Çözüm

Sürücüm zaten WHQL.

1626610059390.png

Buradaki değerler normal değerler mi? Pek bir bilgim yok ama bana normal gibi gözüktü. Eğer yanlışsa bu değerleri nasıl yapmalıyım.

Sürücüm zaten WHQL.

Eki Görüntüle 1111411

Buradaki değerler normal değerler mi? Pek bir bilgim yok ama bana normal gibi gözüktü. Eğer yanlışsa bu değerleri nasıl yapmalıyım.

Core Clock'u 1280 yapıp dener misiniz? Bende 1280 harici yük altında sorun çıkartıyordu.

Geri
Yukarı