RX 570 sistem için yükseltme önerisi

Bütçe
En fazla 2500 3000 civarı

mhmmed ali

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı: Sapphire RX 570.
Anakart: Gigabyte A320M S2H.
İşlemci: Ryzen 3 2200G 3.50GHz
RAM: Ballistix 8 GB 2400 MHz.

Valorant da aldığım FPS bir hayli düştü, 50'lere falan. İşlemci yükseltmek istiyorum. Sizce ne almalıyım?

İşlemci ve RAM yükseltmesi yaparsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Onun dışında bende de bu sistemin 16 GB RAM olan hali var ve valorant en yüksekte 120-180 arası FPS alıyorum.

Aynı ekran kartı bende de mevcut islemcim ise Ryzen 3 1300X
Ve 130 160 FPS araliginda aliyorum valorantta bence bir sıkıntı var.

Ekran kartı: Sapphire RX 570.
Anakart: Gigabyte A320M S2H.
İşlemci: Ryzen 3 2200G 3.50GHz
RAM: Ballistix 8 GB 2400 MHz.

Valorant da aldığım FPS bir hayli düştü, 50'lere falan. İşlemci yükseltmek istiyorum. Sizce ne almalıyım?
50 fps rx 570 için yüksek bir değer değil.
Acaba valorantı ekran kartından değil işlemciden çalışırıyor olabilir misiniz?
Belki bilgisayarınıza virüs girmiştir kaspersky yüklemenizi tavsiye ederim
Bu arada psu kasa monitör ve oyun çözünürlüğü gibi bilgileri söylerseniz yardımcı olabiliriz belki.

50 FPS RX 570 için yüksek bir değer değil.
Acaba Valorant'ı ekran kartından değil işlemciden çalışırıyor olabilir misiniz?
Belki bilgisayarınıza virüs girmiştir Kaspersky yüklemenizi tavsiye ederim.
Bu arada PSU kasa monitör ve oyun çözünürlüğü gibi bilgileri söylerseniz yardımcı olabiliriz belki.

Valorant zaten işlemciden almıyor mu FPS'i ya ben öyle duymuştum ve zaten bende çok garipsiyorum hiç normal değil canavar gibi olması gerekmiyor mu bunun aklım almıyor çözüm ne bilmiyorum çok anlamıyorum bilgisayar parçasından falan PSU değeri 650W monitör 165 Hz ASUS VG278qf 27inç ama DisplayPort değil HDMI kullanıyorum oyun çözünürlükleri ise inanır mısınız en düşükte.

Yok hayır demek istediğim 2200gnin içinde grafik kartı var rx 570 ile değilde onunla çalıştırıyor olabilir.

İnternetten bakbailirsiniz forumdaki arkadaşlar da yardımcı olabilirler size.
Teşekkür ederim

İşlemci ve RAM yükseltmesi yaparsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Onun dışında bende de bu sistemin 16 GB RAM olan hali var ve valorant en yüksekte 120-180 arası FPS alıyorum.
2 tane ram alacağım yarın 3200 MHz ya da 3000 yine düzelmezse işlemci değiştireceğim maalesef gerçekten normal değil bu nasıl düzelir bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı