RX 570 sistem yükseltme önerisi

Anlıyorum bilmiyorum 2 yıldır kullanıyorum ama bir sorun çıkartmadı elektrik kesintisinde vs. Ki burada çok oldu. En azından PSU'yu çıkarırsam şimdilik aklımdan Ryzen 5 3600 alabilirim. Diğer söylediklerinizi dikkate alacağım.

O zaman toplayacak olursak;
Anakart: S2H
RAM: 2x8 3200 MHz
İşlemci: Ryzen 5 3600
Bu parçaları alırsanız bayağı bir performans artışı olacaktır.

O zaman toplayacak olursak;
Anakart: S2H
RAM: 2x8 3200 MHz
İşlemci: Ryzen 5 3600
Bu parçaları alırsanız bayağı bir performans artışı olacaktır.
Anakart sonra ki yükseltmeler için yeterli olacak mı? Son sorum bu olsun sizi de fazla yormayayım. Bu arada 3500x nasıl olur? Çok fark yok sanırım arada.

Son düzenleme:
Anakart sonra ki yükseltmeler için yeterli olacak mı? Son sorum bu olsun sizi de fazla yormayayım. Bu arada 3500X nasıl olur? Çok fark yok sanırım arada.

O anakart 5600X i de destekliyor gerçi OC yapmaya pek uygun değil ama OCsiz de 5600X yeterli performansı verecektir.

Fakat şöyle de bir şey yapabilirsiniz;
Intel i5-10400F Altı Çekirdek 2.90 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu işlemci + bu işlemciye uygun bir anakart + RAM de alabilirsiniz. 10400F 3600'den daha iyi bir oyun performansına sahip, isterseniz ayrı bir konu açarak S2H+3600+3200 MHz RAM mi yoksa, B460 bir anakart+10400F+ RAM mi şeklinde bir konu açarak (Tabi daha düzgün ve anlaşılır) sorunuza cevap ararsanız daha güzel tavsiyeler gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı