Çözüldü RX 570 sistem mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustafayesildal

Decapat
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.

Bir haftadır kafayı yedirten, bitmek bilmeyen mavi ekran hataları ile ilgili fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle aşağıda özelliklerini belirttiğim parçalarla sıfır bilgisayar topladım. Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 ayrı ayrı kurup denememe rağmen her seferinde mavi ekran alıyorum. Windows 10 kurduğumda otomatik olarak bütün driverları tanıyor sistem. Kurulum bitip masaüstü geldiği anda mavi ekran veriyor. Driverlardan uyumsuzluk yapan mı var acaba diye, internet bağlantısı olmadan temiz kurulum yapıyorum hiçbir driver kurulu değilken yine mavi ekran veriyor. Bütün driverları anakartın sitesinden indirip en güncel versiyonları kuruyorum, yine mavi ekran veriyor.

Windows 10'un hemen hemen bütün sürümlerini kurdum en eskisinden en yenisine hepsinde aynı sorun. RAM'lerden şüphelendim yıllardır kullandığım RAM'i farklı farklı slotlara takıp denedim sonuç yine aynı. Ekran kartını eski kartımla değiştirdim yine aynı. SSD'yi değiştirdim sorun yine aynı. Deneyemediğim sadece anakart ve işlemci kaldı onları da deneme imkanım yok maalesef. Sorun donanımsal mı yazılımsal mı henüz onu bile çözebilmiş değilim. Sistem bileşenleri şöyle:

Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB.
RAM: Gsill DDR4 8 GB 3000MHz.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
SSD: Seagate 240GB.

Çözüm
Buyurun en son aldığım hatalar bunlar. Daha önce bunun gibi daha fazlasını aldım ama tekrar format attığım için şu an bunlar var.

Minidump
Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu? Halen mavi ekranlar devam ediyor. En sık alınan hata ise "irql_not_less_or_equal" hatası.
Kimse yardımcı olmayacak sanırım. Sorunu çözdüm belki birinin işine yarar.
BIOS'tan Core performance Boost ayarını kapattım sorun çözüldü.
Aşağıdaki konuya göre minidump dosyalarını paylaş.

Buyurun en son aldığım hatalar bunlar. Daha önce bunun gibi daha fazlasını aldım ama tekrar format attığım için şu an bunlar var.

Minidump
Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu? Halen mavi ekranlar devam ediyor. En sık alınan hata ise "irql_not_less_or_equal" hatası.
Kimse yardımcı olmayacak sanırım. Sorunu çözdüm belki birinin işine yarar.
BIOS'tan Core performance Boost ayarını kapattım sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı