RX 570 sistem nasıl?

j4x

Zeptopat
Daha fazla  
Pek bütçem yok. Ona göre öneri yaparsanız sevinirim.
Anakart.
İşlemci.
Ekran kartı 2. el 8 GB RX 570 1700TL.
Kasa.
Monitör
Bir de güç kaynağı önerirseniz sevinirim. :)

Son düzenleme:
Ben Amazon yurt dışı'ndan 2-2.5k TL civarına RX 580 8 GB 2048SP almıştım. İşlemcim ile darboğaz yapıyor. Onun dışı güzel. Ayrıca işlemci APU bir işlemci. Ekran kartını sonradan almayacaksanız APU önermem.
1690111432640.png

Ben Amazon yurt dışı'ndan 2-2.5k TL civarına RX 580 8 GB 2048SP almıştım. İşlemcim ile darboğaz yapıyor. Onun dışı güzel. Ayrıca işlemci APU bir işlemci. Ekran kartını sonradan almayacaksanız APU önermem.
Eki Görüntüle 1873235
Yok 2,3 yıl kullanmayı düşünüyorum.Bu arada ilk setup'ım olacak. Normalde laptop kullanıyordum. (Toshiba Satellite L50-D)

Son düzenleme:
Anakart.
İşlemci.
Kasa.
Monitör
Bütçeniz nedir hocam?

Anakart.
İşlemci.
Kasa.
Monitör
Bu paraya R5 3600 alırsın ve dediğim işlemci senin attığımdan daha iyi. Ek olarak 2. El olacak. (Bu da bir sorun teşkil etmez.) Bütçen kısıtlı sistem belli, böylesine bir sisteme 1-2k kasaya harcamak saçma. Ek olarak kasa
Yayında değil. Monitör bu paraya göre güzel gibi, lafım yok. Onun dışında ekran kartını rog strix falan onerimdir çünkü bu ya da sapphire dışı 75-80-90 derece muazzam oyun keyfi yaşarsın. 570 GB parasına FB (Facebook) gruplarında RX 580 8gb bulabilirsin Gpu World Türkiye ye katıl.

Güç kaynağı istemissin yine de ona 1200 falan verip 500w almaktansa +80 silver, Gold gibi değerlere sahip high power, thermaltake falan alırsın 2. Elden ha zaten senin sistemin çok güç tüketmez o zaman sıfır alabilirsin. Onun dışında 500w bir güç kaynağını da 2. Elin yarı fiyatına alırsın.

Güç kaynaginda Onerdigim markalar:

Highpower (under rated dır), (xigmatek asla tercih etme) Asus ( biraz pahalıdır) thermaltake, cooler master, zalman vs bakinabilirsin.

Onun dışında ekleme çıkarmada aklında kalan soruları alabilirim.

Bütçeniz nedir hocam?

En fazla 6000 ile 7000 arasıdır. Genç bir kardeşinizim o yüzden bütçem kısıtlıdır. Grafik takıntım yok, CS:GO, Valorant falan oynarım. RDR falan oynarsam orta grafik yeterli. Bir de önerirseniz güncel ama ucuz bir ekran kartı olursa çok müteşekkir olurum.
Osmanlı'lı Gamer Rizz ;)

Bu paraya R5 3600 alırsın ve dediğim işlemci senin attığımdan daha iyi. Ek olarak 2. El olacak. (Bu da bir sorun teşkil etmez.) Bütçen kısıtlı sistem belli, böylesine bir sisteme 1-2k kasaya harcamak saçma. Ek olarak kasa
Yayında değil. Monitör bu paraya göre güzel gibi, lafım yok. Onun dışında ekran kartını rog strix falan onerimdir çünkü bu ya da sapphire dışı 75-80-90 derece muazzam oyun keyfi yaşarsın. 570 GB parasına FB (Facebook) gruplarında RX 580 8gb bulabilirsin Gpu World Türkiye ye katıl.

Güç kaynağı istemissin yine de ona 1200 falan verip 500w almaktansa +80 silver, Gold gibi değerlere sahip high power, thermaltake falan alırsın 2. Elden ha zaten senin sistemin çok güç tüketmez o zaman sıfır alabilirsin. Onun dışında 500w bir güç kaynağını da 2. Elin yarı fiyatına alırsın.

Güç kaynaginda Onerdigim markalar:

Highpower (under rated dır), (xigmatek asla tercih etme) Asus ( biraz pahalıdır) thermaltake, cooler master, zalman vs bakinabilirsin.

Onun dışında ekleme çıkarmada aklında kalan soruları alabilirim.
Peki bir kasa önerir misin? Hava dolaşımı iyi olan bir model olursa sevinirim.

Son düzenleme:
En fazla 6000 ile 7000 arasıdır. Genç bir kardeşinizim o yüzden bütçem kısıtlıdır. Grafik takıntım yok, CS:GO, Valorant falan oynarım. RDR falan oynarsam orta grafik yeterli. Bir de önerirseniz güncel ama ucuz bir ekran kartı olursa çok müteşekkir olurum.
Osmanlı'lı Gamer Rizz ;)

Peki bir kasa önerir misin? Hava dolaşımı iyi olan bir model olursa sevinirim.
Valla ben arkadaştan 190 a DDR2 anakart işlemci ram falan almıştım hurda diye anakarti sattım ustindekilerle 50 ye etti 140 250 ye de benim kullandığım kasayı sattım beleşe gelmiş oldu. Böyle mesh bir kasa var 100-200 e cooler masterin kasaları gayet iş görür. Kablolamasi olan, psusu altta olan kasaları kullan bu 2 şey benim kasada yok ama işlemcim Max 56 derece ekran kartım da en Max 74-75 İ gördüm. 80-90 derecelerde dolaşıyor bazılarını ki bır de bende 1 tane fan var. 😉

R5 3600

Alabiliyorsan kule tipi al zaten 150-200 e 0 bulursun snowman m200 kullanıyorum onerimdir

B450 onerimdir 2. El 1300-1.5 a bulursun

Ram de Asus, g skıl, Kingston, Corsair alabilirsin ama sahte olayları çok olmaya başladı dikkat etcen.

SSD 500 GB M2 takabilirsin. Yine Kingston, a data, cruical, xpg gibi markalara bak xpg zaten a datayla çalışıyor Kingston fury misali

Ekran kartı ben 1400 e 1060 3gb aldım sen bu parçaları 2. El yapacağın için bütçen daha iyi olacak o yüzden 2.25-2.5 a falan 1070 bulursan yapış çünkü 8 GB ek olarak 1660s den daha iyi.

PSU olarak ta yine 2. El
High power, silver stone, thermaltake, cooler master, zalman gibi psulara bak

Kasa olarak mesh ve psunun altta olması yeterli 2. El alcaksin yine 200-500 aralığına bulursun.

Monitörde yok ama 2. El bulabilirsen Asus, LG, wiew sonic falan 2. El 144 hz alabilirsin. Çünkü bu dediğim sistem en düşük 200 FPS alır valoda ve 144 hz daha fazla almak var.

Benim kasanın fotosudur:

Benim kasanın da parçası eksik değil, o çıkık gözüken şey içe doğru yane ölü mal da almadık onun için diyeyim dedim aklında + siyla - siyle bişey kaldıysa yaz. Şunu yapmak istiyorum vs ben dinlerim. PC ile kafayı bozmuşum ben ve hafif bir ego var ama hakliyim gece 2-3 lere kadar parça araştırması yapan biri olarak (eskiden) sana şu şundan daha iyi diye net bir cevap verebilirim. Kanıtlarım da.

Dosya Ekleri

• IMG_20230724_123507_021.jpg
    IMG_20230724_123507_021.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Geri
Yukarı