Çözüldü RX 570 sistem siyah ekran oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kade

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayarımı açtığımda şifre yazma bölümü geliyor. Buraya kadar normal ama şifreyi yazdıktan sonra karşıma siyah ekran geliyor. Mouse imleci görünüyor, hareket ettirebiliyorum. Hatta "CTRL+Alt+Del" kombinasyonu yaparak görev yöneticisine, oradan klasörlere falan bile ulaşabiliyorum. Fakat arka planda siyah ekran devam ediyor. Masaüstü, görev çubuğu yok yani. Sorun nedir?
  • Ekran kartı: Sapphire Radeon RX570 Pulse ITX 4 GB GDDR5 256 Bit.
  • İşlemci: Ryzen 3 2300X AM4 3.5GHz 8MB önbellek 4 çekirdek 12nm.
  • Anakart: B350M PRO-VD Plus.
  • RAM: XPG 8 GB Gammix D30 kırmızı 2666MHz CL16 DDR4 (2x8)
  • SSD: Adata SU630 240GB 520 - 450 MB/s
  • Kasa: Power Boost VK-C013b RGB 500W USB 3.0 mid Tower.
Not: "CTRL+Alt+Del" kombinasyonunu yaptıktan sonra Shift tuşuna basılı tutarken bilgisayarı yeniden başlatıp karşıma gelen ekrandan sistem geri yüklemesi yaptığımda sorun düzeliyor. Fakat bunu bilgisayarı her açtığımda yapmak zorunda kalıyorum.

Çözüm
Sorun görünmüyor gibi. Temiz format atman gerekiyor. Yapabileceğin en temiz yol bu. Bilgisayar > Yönet kısmından ismi D olan yeni bir sürücü oluştur. Bunun için mevcut sürücünü küçült ve boş görünen yerde yeni bir sürücü oluştur. Silinmesini istemediğin ne kadar dosya varsa hepsini D sürücüsüne kopyala. Ayarlar > Sıfırla bölümünden "Yalnızca Windows'un yüklü olduğu sürücüyü temizle" seçeneğini seç. Böylelikle sürücülerin silinmez.
Sorun görünmüyor gibi. Temiz format atman gerekiyor. Yapabileceğin en temiz yol bu. Bilgisayar > Yönet kısmından ismi D olan yeni bir sürücü oluştur. Bunun için mevcut sürücünü küçült ve boş görünen yerde yeni bir sürücü oluştur. Silinmesini istemediğin ne kadar dosya varsa hepsini D sürücüsüne kopyala. Ayarlar > Sıfırla bölümünden "Yalnızca Windows'un yüklü olduğu sürücüyü temizle" seçeneğini seç. Böylelikle sürücülerin silinmez.

Çözüm

Geri
Yukarı