RX 570 sistemde FIFA 23 düşük FPS

Arday77

Hectopat
Merhaba. R5 2600 ve RX570 donanım ile 1 hafta öncesine kadar Ultra ayarlar ile oynadıgım FIFA bir gün iyi FPS veriyor bir gün saçmalıyor. 17 18 FPS veriyor. Bu sorunu yaşayanlar ve çözüme kavuşturan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani oyun içinden sabitleme yapıyorum sadece. Başka program üzerinden ayar yapmadım hiç.

Oyun içi 60 FPS mi yaptınız. Şöyle yapmanızı öneriyorum oyun içi FPS limiti sınırsız yapın, AMD Adrenalin driverden V-Sync açın ve Radeon chill ile mini de maxıda 72'ye ayarlayın. Oyun fifa ayarlarından tam ekran olsun. Freesync varsa monitörde açmayı unutmayın

Oyun içi 60 FPS mi yaptınız. Şöyle yapmanızı öneriyorum oyun içi FPS limiti sınırsız yapın, AMD Adrenalin driverden V-Sync açın ve Radeon chill ile mini de maxıda 72'ye ayarlayın. Oyun fifa ayarlarından tam ekran olsun. Freesync varsa monitörde açmayı unutmayın
tamamdır akşam denicem tekrar yazarım size.

Yok hocam ya ne yaptıysam olmadı 1280/720 de bile fps düşüş yaşıyorum.

Tekrar selam.Dün amd driver software kurdum amd ekran kartı driverini tekrar kurdum.Oyun da bir sürü ayarlar yaptım penceresiz ekran moduna aldım oyun birden sabit fps vermeye başladı.Yani arkadaşlar deneme yanılma yoluyla çözüme ulaştım.Kesin şu yüzden oldu diyemiyorum.Ben şu an sabit oynamaya başladım ama bu oyun kesinlikle bozuk.

Son düzenleme:
Tamamdır akşam deneyeceğim tekrar yazarım size.

Yok hocam ya ne yaptıysam olmadı 1280/720 de bile FPS düşüş yaşıyorum.

Tekrar selam. Dün AMD driver software kurdum AMD ekran kartı driverini tekrar kurdum. Oyun da bir sürü ayarlar yaptım penceresiz ekran moduna aldım oyun birden sabit FPS vermeye başladı. Yani arkadaşlar deneme yanılma yoluyla çözüme ulaştım. Kesin şu yüzden oldu diyemiyorum. Ben şu an sabit oynamaya başladım ama bu oyun kesinlikle bozuk.

Sevindim hocam aklıma gelmişti ancak Online olarak oynuyorsanız windowed borderless biraz input lag arttırır ama yine de takılarak oynamaktan iyidir.

Geri
Yukarı