RX 570 sistemde Forza Horizon 4 FPS düşüşü

KatliyeN

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam. Oyunu çok rahat oynatabilecek bir sisteme sahibim fakat FPS düşmesi yiyorum. Ayarları en düşüğe alsam da ekstreme alsam da aynı sonuç. Kaç FPS aldığım fark etmiyor. Drop yemeye devam ediyor. Ne yapabilirim? Bilen varsa yazsın.

Sistem:
MSI A-320M-A Pro.
Ryzen 5 2600 Snowman M400 fan ile boşta 24, Forza'da 52 derece çalışıyor.
MSI RX570 Armor OC. (Fan ayarlarını hızlandırdım, ısınma yapmıyor.)
2x8 Ballistix 2400MHz RAM (3000MHz OC'luydu fakat yanlışlıkla stok hale getirdim.)
600W PSU.
Kasada 3 giriş, 3 egzoz fanı var.
240GB BX500 SSD (Kronik sorun yaşamadım.)
1TB 7200RPM WD Blue HDD.
500GB 7200RPM Samsung HDD.

oyuna yeni güncelleme geldimi belki optimizasyon ile ilgili problem olmuş olabilir
oyunu steamden aldıysan bi çözüm yolu var oyuna sağ tıklayıp özellikler başlatma seçeneklerini ayarlaradan -high komutunu yaz

Komedi RX 570'e NVIDIA denetim masası olayı.😂 Adrenalin yazılımına girip GPU hız aşırtmayı aktif edip deneyebilirsin ayrıca. Ayarlarda adrenalini fabrika ayarlarına döndürüp deneyebilirsin bu iki yöntemi de denedikten sonra yazarsan başka bir yol da ararız. İlk defa mı oluyor önceden var mıydı?

Oyuna yeni güncelleme geldimi belki optimizasyon ile ilgili problem olmuş olabilir.
Oyunu Steam'den aldıysan bir çözüm yolu var oyuna sağ tıklayıp özellikler başlatma seçeneklerini ayarlaradan -High komutunu yaz.

Xbox Game Pass ile oynuyorum. Evet dün güncelleme geldi ve yükledim.
Komedi RX 570'e NVIDIA denetim masası olayı.😂 Adrenalin yazılımına girip GPU hız aşırtmayı aktif edip deneyebilirsin ayrıca. Ayarlarda adrenalini fabrika ayarlarına döndürüp deneyebilirsin bu iki yöntemi de denedikten sonra yazarsan başka bir yol da ararız. İlk defa mı oluyor önceden var mıydı?

Yeni oluyor Ultra'da oynuyordum önceden de şimdi de. Fakat şu an sorun yaşıyorum.

Hocam oyun harddiskte yüklü ise disk bölünmesi olabilir. Bu durumdada ani FPS dropları yiyebilirsiniz. Oyununuz HDD'de ise defrag yapınız.

Sorun ne zaman oluyor? Sıcaklık değerlerin nasıl? İşlemcin ya da kartın ısınıyor olabilir.

FPS droplarının genel sebebi sıcaklık. Oyun içerisindeki sıcaklık ve frekans değerlerinizi takip edin. Sıcaklığa bağlı olarak frekans düşüşü yaşıyor olabilirsiniz.

Sorun ne zaman oluyor? Sıcaklık değerlerin nasıl? İşlemcin ya da kartın ısınıyor olabilir.

FPS droplarının genel sebebi sıcaklık. Oyun içerisindeki sıcaklık ve frekans değerlerinizi takip edin. Sıcaklığa bağlı olarak frekans düşüşü yaşıyor olabilirsiniz.

Sıcaklık değerlerim çok iyi. Oyun içi CPU maks 52 GPU ise maks 58.
Bende RX 570 kullanıyorum 4 aylık ekran kartı ve bazen birkaç FPS arttırmak için hız aşırtmayı açıyorum bir sorun olmaz. Sorunu çözdü mü?

Deniyorum hocam inşallah iyi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı