RX 570 sistemde FPS düşmeleri

HARDMehmet3332

Hectopat
Ekran kartı
Rx570
Selam cihazımda RX570 var ve şimdiye kadar kasma donma gibi herhangi bir sorunla karşılaşmamıştım. Yakın zamanda Windows 11'e geçtim şimdi LoL gibi basit bir oyunda bile donmalar takılmalar 40-50'lere kadar FPS düşmeler başladı.

Windows 11'den mi kaynaklanıyor bilmiyorum DDU ile driverları temizlerim ve tekrar kurdum fakat çözülmedi. Hala aynı, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben oyumu ekran kartının ya da işlemcinin bakım zamanı geldiği yönünden kullanıyorum sıcaklık değerlerini bir kontrol edin sisteminiz sağlıklı bir şekilde çalışıyorsa ısıdan ötürü frekans düşüşü her iki donanımda da FSP düşüşü ve takılmalara sebeptir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bence video daki ayarları yapabilirsin rx 570 fps ayarı yapıyor ..

İşlemcim Ryzen 3 2200G.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence videodaki ayarları yapabilirsin RX 570 FPS ayarı yapıyor.

FPS ayarı yapmama gerek olduğunu düşünmüyorum bu kart normal şartlarda LoL gibi bir oyunda kasmaması gerekir.

Ben oyumu ekran kartının ya da işlemcinin bakım zamanı geldiği yönünden kullanıyorum sıcaklık değerlerini bir kontrol edin sisteminiz sağlıklı bir şekilde çalışıyorsa ısıdan ötürü frekans düşüşü her iki donanımda da FSP düşüşü ve takılmalara sebeptir.

Hocam bakım için detaylı bir rehber önerebilir misiniz bana onu da bir deniyelim bir de öyle bakayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı