RX 570 sistemde kasa çalışır durumda ekran kapanıyor

nesperado

Yoctopat
Daha fazla  
Selam;
Yaklaşık 3-4 gün önce oyun oynarken bilgisayarımda renkli şekillerde kareler meydana çıktı parça parça ve ekran kapandı. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda ise kasa çalışıyor fanlar dönüyor lakin fare ve klavyenin RGB'leri yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyordu. RAM'lerim arızalı olabilir diye düşündüm başka bir kasada denedim ve ikisi de çalıştı bir sorun yoktu. PSU sorunlu olsa elektrik hiç gelmez diye düşünüyorum. Bir tek aklıma ekran kartı arızası geldi. Bugün tekrardan deneyeyim dedim ve bilgisayar açıldı şu an aktif olarak kullanabiliyorum. Oyuna girmeyi denedim tam ekran moduna geçer geçmez dondu ve ekran yine gitti ama kasa çalışır durumda. İnternetten araştırdım stres testine sokayım dedim FurMark indirdim testi başlatacağım bilen vardır illaki tam ekran modunda bir göz gibi bir şey var sürekli test ediyor işte uygulama açıkken tam ekran moduna geçer geçmez yine gitti ekran testi bile yapamadım. Yani sanki tam ekran modunda hiçbir uygulamaya izin vermiyor gibi ekran kartım RX570 8 GB başlangıç sıcaklık derecesi de 38-40 arası oluyor. Sorun ne olabilir arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Eski ekran kartlarında sıkça karşılaşılan sorun.
Ya GPU soğuk lehime düşmüştür, ya da VRAM arızası yaşıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı