Çözüldü RX 570 sistemde RDR2 görüntü bozukluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wuthrad

Hectopat
Oyuna yeni başladım henüz ikinci chapterdayım ama başladığımdan beri rahatsız eden bir durum var. Karşımdaki grafikler 10 yıl öncesinin Skyrim'i gibi. Özellikle ağaçlar, sonrasında insanların yüzleri saçları falan çok absürt duruyor. TAA'yı kapatsam göze batıyor, açsam Teletabi grafikleri var. Nasıl hallederim bu sorunu?

Ekran Kartım RX 570 8GB/RAM 16GB

Şu karşıdan gelen ata, ağaçlara falan bakar mısınız?
hd8ydv1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunun yapısı biraz öyle maalesef. Bende ondan rahatsız oluyordum. Nispeten şu ayarı açarak ve derecesiyle oynayarak keskinliği arttırabilirsin. Ne kadar hoşuna gider veya düzelir bilemem ama dene en azından.
ddd.png

Not: Ayarı açtıktan sonra oyunu yeniden başlatman gerekir. Ondan sonra oyuna işleyecektir.
Oyunun yapısı biraz öyle maalesef. Bende ondan rahatsız oluyordum. Nispeten şu ayarı açarak ve derecesiyle oynayarak keskinliği arttırabilirsin. Ne kadar hoşuna gider veya düzelir bilemem ama dene en azından.
ddd.png

Not: Ayarı açtıktan sonra oyunu yeniden başlatman gerekir. Ondan sonra oyuna işleyecektir.

Çözüm
1080p TAA sorunu... Yüksek çözünürlüklerde (2k ve üstü) oynamadığınız sürece modern oyunlar artık 1080p'de bu şekilde gözüküyor, uzun zamandır bu böyle. TAA bu çözünürlükler düşünülerek icat edilmiş. VSR açıp görüntüyü 1440p yaparsanız sorununuz düzelebilir. Tabii gerçek 2K deneyimi sunmaz ancak bir nebzede olsa bulanık görüntüyü ortadan kaldırır. Ayrıca @NiqhTmaRe hocamın dediği ayarı açmanızı öneririm.

Oyunun yapısı biraz öyle maalesef. Bende ondan rahatsız oluyordum. Nispeten şu ayarı açarak ve derecesiyle oynayarak keskinliği arttırabilirsin. Ne kadar hoşuna gider veya düzelir bilemem ama dene en azından.Eki Görüntüle 1274201

Bunu yapınca bir nebze düzeldi, gözümün alışması da etkili oldu tabii. Yanıtlayan herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı