RX 570 Sisteme Görüntü Gelmiyor

Xeon22

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.

Bu sabah kalktığımda bilgisayarımı temizlemek için söktüm, ve balkona götürdüm. Fön makinesinin soğuk ayarını açtım, ve fanlara falan tutup tozları temizledim. Ancak geri bağladığımda ekrana görüntü gelmiyordu, bir bilgisayarcıya götürdüm ve o da baktı. Ekran kartım RX 570, eksik pin takılı dedi. Ve eksik olan yerleri taktı, normalde ben 8 pin kullanıyordum daha sonra anakartın açılışta ki logosu gözüktü, ama masaüstü gelmedi. Bilgisayarcı fazla resetlemeden dolayı Windows bozulmuş format atılması gerekiyor dedi. Kasayı aldım ve eve geldim, tekrar bağladım, ve denedim. Ama bu sefer ben de yine anakartın logosu bile gözükmüyordu, monitörüm bozuk değil çünkü açılışta logosu çıkıyor, ve no signal deyip siyahlaşıyor. Format atmayı ben de biliyorum, ama içinde bir sürü bilgilerim var. Ne yapmam lazım? Daha basit bir yolu var mı? Ayrıca fazla reset atmak Windows'u bozar mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın, artık ama biraz endişe ediyorum. Moralim biraz bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kapatıp fişten çekin. Kasanın açma kapama butonuna arka arkaya 6-7 kere basın. Bütün güç kablolarını kontrol edin. Anakart, işlemci, ekran kartı, hard disk hepsinin kablosunu kontrol edin. BIOS pilini çıkarın ve 5 dakika bekleyin. Bellekleri de çıkarın ve sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silin. Sonrasında hepsini takın ve sistemi çalıştırın.

Bence oradaki bir takım kablolar yerinden oynamıştır. Üflediğiniz cihaz gerçekten güçlüyse kabloları koparmış olabilir.
Fön makinesi ile kablolar koptu hemi? Anladım.
Arkadaşım öncelikle fön makinesi statik elektriğe sebep olan bir makine. Bu iş için tasarlanmış makinelerin dahi bu temizleme işlemleri sırasında sistemi bozma ihtimalleri var. Sorununu çözdükten sonra sistemini elektrik süpürgesi ile temizlemeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı