RX 570 sisteme işlemci ve anakart değişimi

Daha fazla  
Selamlar. Sistemimde RX570 ve FX8350 bulunmakta. Ben bu sistemdeki anakartı ve işlemciyi değiştirip geliştirmek istiyorum. Bu bağlamda da AMD Ryzen 5 1600x ve Gigabyte GA-AX370M tercih etmeyi düşündüm. Ayrıca Cooler Master Seidon soğutucusuna sahibim. Bu soğutucu stok fandan daha iyi midir? Almadan önce sizlerin fikirlerini almak istiyorum ki anakart tarafında şüphelerim var çünkü 450 TL'ye buldum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Elinizde bulunan soğutucu gayet güzel kullanmaya devam edin, R5 1600X modelinde stok soğutucu yer almıyor. Arada bulunan ufak farkı karşılarsanız R5 2600 öneririm, farka kesinlikle değecektir. Ben aynı anakartı 450 ile 650 ₺ arası farklı satıcılarda görebildim. Link atarsanız daha iyi olucaktır.

Eğer sadece işlemci ve anakartı değiştirirsen anakart DDR3 RAM desteklemediği için ek olarak DDR4 RAM de almak zorunda kalırsın. Yani bu konuya dikkat et derim. Ek olarak biraz daha para verip R5 2600 alman daha iyi olur. Son olarak soğutucun da gayet iyi.

Eğer sadece işlemci ve anakartı değiştirirsen anakart DDR3 RAM desteklemediği için ek olarak DDR4 RAM de almak zorunda kalırsın. Yani bu konuya dikkat et derim. Ek olarak biraz daha para verip R5 2600 alman daha iyi olur. Son olarak soğutucun da gayet iyi.
Ben kesinlikle RAM durumunu hesap etmemiştim. Elimde DDR3 2x4 8GB HyperX Blu Fury RAM'lerden var. Değişim olursa ki sanırım gerekiyor, bütçemi RAM fiyatı kadar aşıyor. Uygun fiyata RAM öneriniz var mıdır?
Elinizde bulunan soğutucu gayet güzel kullanmaya devam edin, R5 1600X modelinde stok soğutucu yer almıyor. Arada bulunan ufak farkı karşılarsanız R5 2600 öneririm, farka kesinlikle değecektir. Ben aynı anakartı 450 ile 650 ₺ arası farklı satıcılarda görebildim. Link atarsanız daha iyi olucaktır.
Sanırım RAM de almam gerektiği için farkı karşılayamayacağım. Ryzen 5 1600x ile yetinmek durumundayım. buradan da anakart modeline ulaşabilirsin.

İstersen anakartı bu modele düşürüp RAM modelini de buradan alabilirsin. Yine de bütçeni yaklaşık olarak 200 TL aşacak. Ek olarak Gearbest'ten işlemci alma şansın varsa bu hafta içinde bu modeli alabilirsen daha iyi olur. R5 1600X fiyatına R7 1700 işlemci almış olursun. Aslında bu 200 TL'lik açığı da elindeki RAM'ı satarak düşürebilirsin.

İstersen anakartı bu modele düşürüp RAM modelini de buradan alabilirsin. Yine de bütçeni yaklaşık olarak 200 TL aşacak. Ek olarak Gearbest'ten işlemci alma şansın varsa bu hafta içinde bu modeli alabilirsen daha iyi olur. R5 1600X fiyatına R7 1700 işlemci almış olursun. Aslında bu 200 TL'lik açığı da elindeki RAM'ı satarak düşürebilirsin.
Bütçemi artırdım. Şuanda bütçem 2500 TL. 3000 MHz 8GB DDR4 RAM önerisi bekliyorum. Ayrıca Gearbest güvenilir midir? Alışveriş yaptınız mı? Eğer sorun olmazsa 2500 TL'lik bütçe için bana Anakart+Ram+İşlemci önerisi yapabilir misiniz?

Ben Gearbest'ten alışveriş yapmadım ama Gearbest'in güvenilir bir site olduğunu biliyorum. Şu anda mobilden yazdığım için RAM önerisi yapamıyorum fakat bilgisayara geçince size önerimi yaparım.
Bu arada her mesajı alıntılamamaya dikkat edin. Yoksa hatalı mesajı alıntılarsanız ban yersiniz. Ben sırf bu yüzden 3 adet ceza almıştım.[emoji846]

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı