RX 570 sisteme yeni bir işlemci mi almalıyım yoksa yeni bir RAM mi?

Sahip olduğum RAM Crucial Ballistix Sport 8 GB 2666MHz RAM ancak internette bu RAM'i bulamadım, çoğu tükenmiş. Ne yapmalıyım?

Bulduğum sitelerde de tükenmiş. Bulduğum son link de şu şekilde:

Sahip olduğum RAM Crucial Ballistix Sport 8 GB 2666MHz RAM ancak internette bu RAM'i bulamadım, çoğu tükenmiş. Ne yapmalıyım?

Bulduğum sitelerde de tükenmiş. Bulduğum son link de şu şekilde:

Riske atmaya gerek yok. Kalsın, stoklar yenilenince alırsınız. @Falderal boş boş emoji atıyorsun da açıklamada yapsan bari.

Son düzenleme:
Şu anda bayağı arada kaldım maalesef. Ryzen 3 3100 alsam FPS değerlerim zaten artacak peki bu artış RAM aldığım zamanki artışın üstünde mi olacak? RAM, işlemciye göre daha ucuz sonradan da alınabilir olması da beni biraz işlemci almaya itiyor. Fikirleriniz nedir, merak ediyorum.

Şu anda bayağı arada kaldım maalesef. Ryzen 3 3100 alsam FPS değerlerim zaten artacak peki bu artış RAM aldığım zamanki artışın üstünde mi olacak? RAM, işlemciye göre daha ucuz sonradan da alınabilir olması da beni biraz işlemci almaya itiyor. Fikirleriniz nedir, merak ediyorum.
Ryzen 3 3100 sakın alma direk olarak R5 3500X geç ki adam akıllı ileriye dönük olsun, n11'de 1300-1400'e satılıyor ileride zamlancak birazcık daha fazla para ile 1.5-2 katı gibi bir performans alıyorsun, oyun içi R5 3600'den bir farkı yok ama tek render konusunda biraz daha kötü sayılır R5 3600'e göre çünkü 3600 12 thread iken 3500X onun 6 thread'lik hali.

Ryzen 3 3100 sakın alma direk olarak R5 3500X geç ki adam akıllı ileriye dönük olsun, N11'de 1300-1400'e satılıyor ileride zamlancak birazcık daha fazla para ile 1.5-2 katı gibi bir performans alıyorsun, oyun içi R5 3600'den bir farkı yok ama tek render konusunda biraz daha kötü sayılır R5 3600'e göre çünkü 3600 12 thread iken 3500X onun 6 Thread'lik hali.

Peki ilk RAM mi yoksa işlemci mi alınmalı? Konuya yazdığınız yanıtta RAM cevabını vermiştiniz ama tekrardan sorayım dedim.

Peki ilk RAM mi yoksa işlemci mi alınmalı? Konuya yazdığınız yanıtta RAM cevabını vermiştiniz ama tekrardan sorayım dedim.
RAM, Dual Channel performansı ciddi derecede arttırıyor %20-%30 civarı bir performans artışı gözlemledim, sonra işlemciyi al belki N11 indirim yapabilir bu yılbaşı ama sanmam.

Merhaba değerli forum üyeleri, Ryzen 3 2200G işlemciye, RX 570 ekran kartına ve 8 GB RAM'e sahibim. Sorum da başlıkta belirttiğim gibi: Bu sisteme oynadığım oyunlarda daha yüksek FPS değerleri almak için yeni bir işlemci mi almalıyım yoksa sisteme yeni bir RAM mi almalıyım? Cevaplarınız benim için çok değerli. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
- Ryzen 3 2200G işlemci.
-ASUS ROG STRIX RX 570 ekran kartı.
-Crucial Ballistix 8 GB 2666 MHz RAM.
-Xigmatek X-Power series 500W 80+ PSU.
-WD Blue 250GB SSD.
-WD Blue 1TB HD

Neredeyse sistemlerimiz aynı bence kesinlikle işlemci yenile Ryzen 3 3100 alabilirsin bende öyle yapmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı