Çözüldü RX 570 sürücü hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
9
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemimde bulunan HDD'lere RAID yaptım ve ardından temiz kurulumla SATA SSD'me Windows kurdum. Kurulum esnasında AMD SATA RAID sürücülerini de yükledim.

Kurulum bitti, sistem açıldı. Windows Update ile güncellemeleri yaptım. AMD sitesinden 20.2.2 numaralı reccomended yani önerilen yazan sürücüyü indirdim, kurdum. Kurulum bitince sistem yeniden başladı ancak sistem açılınca "No AMD graphic Driver installed or the AMD Driver is not functioning properly" hatasını aldım. Aygıt yöneticisinde ise kod 43 diyor.

Denediğim çözümler:
  1. Aynı sürücüyle tekrar kurulum yaptım, başlamadan önce fabrika ayarlarına sıfırla dedim.
  2. DDU ile kaldırdım, tekrar kurdum.
  3. DDU ile kaldırdım, BIOS'u sıfırladım, tekrar kurdum.
  4. En son sürümü indirdim, fabrika ayarlarına sıfırla deyip tekrar kurdum
Yukarıdakilerin hiçbirisi işe yaramadı. Bu AMD'ye de, sürücülerine de başlatacağım artık.

Sorunu çözdüm.

Önce anakartın BIOS'unu güncelledim daha sonra ATI Flash yazılımıyla ekran kartına techpowerup'dan indirdiğim BIOS'u flashladım. En son temiz kurulumla eski sürücüyü kurdum ve sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öyle gibi duruyor, ben biraz baktım internete bilgi bulamadım.

VBIOS güncellemesi var mı kontrol ettin mi?
AMD sürücü paketini C içine açıyor oradan INF dosyası ile kurmayı dene.
Olmadı. Peki bu INF dosyalarını USB'ye atsam, en baştan Windows kurulumu esnasında sürücü yükle deyip kurabilir miyim? İşe yarar mı?
Adsız.png

AHCI moda geri aldım sistemi ve AMD tatlı bir sürpriz yaptı. Artık AHCI'de de aynı hatayı alıyorum. Şimdi Windows 1803 sürümünü indiriyorum belki böyle olur. Yoksa karta servis yolu gözüktü gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı