RX 570 sürücü zaman aşımı hatası

Emreby310

Hectopat
PC'yi her açtığımda bir süre sonra bu hata geliyor, ekran kilitleniyor, ardından siyah ekran olup düzeliyor. sonra da WattMan hatası diye bildirim geliyor. Sorun nedir?
  • RX 570.
  • i3 4130.
  • 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.
Undervolt yaptıysanız geri alın.
Overclock yaptıysanız geri alın.

Bu değerler normal mi?

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-27_103458.png
    resim_2021-05-27_103458.png
    276,7 KB · Görüntüleme: 46
XFX RX 570 8 GB kullanıcısıyım. Bu hatayı ben de alıyordum. Daha sonra araştırdığımda bayağı bir konu buldum bu sitede. Şunları yaparsan düzeleceğini düşünüyorum ki bende düzeldi.

@Recep Baltaş: GPU frekansını 100 MHz aşağıya çekin ya da biraz voltajı artırın. Özetle, GPU'yu daha kararlı çalışacak hale getirin.

XFX RX 570 8 GB kullanıcısıyım. Bu hatayı ben de alıyordum. Daha sonra araştırdığımda bayağı bir konu buldum bu sitede. Şunları yaparsan düzeleceğini düşünüyorum ki bende düzeldi.

@Recep Baltaş: GPU frekansını 100 MHz aşağıya çekin ya da biraz voltajı artırın. Özetle, GPU'yu daha kararlı çalışacak hale getirin.

Biraz daha yardımcı olsanız ben kaça çekeyim.

PC'yi her açtığımda bir süre sonra bu hata geliyor, ekran kilitleniyor, ardından siyah ekran olup düzeliyor. sonra da WattMan hatası diye bildirim geliyor. Sorun nedir?
  • RX 570.
  • i3 4130.
  • 8 GB RAM.
önce tüm sürücülerinizin en güncel olup olmadığını kontrol edin ekran kartı sürücüsü olarak 21.4.1 öneriyorum gayet stabil ve performanslı bir sürüm diğer güncellemelerinizide kontol edin ve msi afterburnerda varsayılan değerlere çekin.

Geri
Yukarı