RX 570 için UnderVolt

FlexR

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar, ilk defa sıcaklık için UnderVolt yapmaya karar verdim, fakat ne yapmam gerektiğinden tam olarak emin değilim, hangi ayarları yapmam lazım?

1623109055261.png

Sıcaklık yükte 5 derece düştü.
Biraz daha kurcalayıp şöyle bir düzen yaptım.
1623111700318.png

1623111744423.png

Sıcaklıklar böyle.
Kimse yazmayınca manuelden otomatiğe aldım, afterburner ile -30 volt düşürdüm, AI Suite sayesinde fan hızlarını ayarlayıp, CPU ayarlarımı yaptım, şu an sistem gerçekten çok iyi durumda, madem kimse mesaj atmadı, kendi işimi kendim yaparım.

Son düzenleme:
kimse yazmayınca manuelden otomatiğe aldım, Afterburner ile -30 Volt düşürdüm, AI Suite sayesinde fan hızlarını ayarlayıp, CPU ayarlarımı yaptım, şu an sistem gerçekten çok iyi durumda, madem kimse mesaj atmadı, kendi işimi kendim yaparım.

Afterburner ile undervolt çok optimizasyonlu olmaz hocam.

Fark ettim hocam, ReLive üzerinden fanların RPM'ini arttırdım, 3000 RPM'lik sese alışık olduğum için rahatsız etmedi.

Hocam size kesin öneri veremem. Öncelikle undervolt işlemlerinizi Radeon Software ile yapın. Forumda RX570 için undervolt yapayım çok kişi var onlara bakın. Ekran kartların değerleri modelden modele değişir. Önce düşük Volt ile başlayıp FurMark ile test edin. Herhangi FPS kaybı, mavi ekran, WattMan hatası ve siyah ekran hatası gibi durum yaşamadıysanız olmuş demektir.

Hocam size kesin öneri veremem. Öncelikle undervolt işlemlerinizi Radeon Software ile yapın. Forumda RX570 için undervolt yapayım çok kişi var onlara bakın. Ekran kartların değerleri modelden modele değişir. Önce düşük Volt ile başlayıp FurMark ile test edin. Herhangi FPS kaybı, mavi ekran, WattMan hatası ve siyah ekran hatası gibi durum yaşamadıysanız olmuş demektir.
Hocam U.V'de mouse dropları yaşadığım için şu anlık düşünmüyorum, eğer fan sesinden rahatsız olursam yaparım ki stabil bir U.V bulamadım.

Hocam U.V'de mouse dropları yaşadığım için şu anlık düşünmüyorum, eğer fan sesinden rahatsız olursam yaparım ki stabil bir U.V bulamadım.
Bu işin püf noktası ilk 950 ile başlayıp yirmi beşer yirmi beşer denemek. Mesela baktınız 1100'de hata oldu hemen 1125'e geçin baktınız hata yok bu sefer 1110 1020 deneyin hangisinde hata yoksa o zaman olmuş demektir.
Her volt yükseltişinizde Furmark testi yapın.

Bu işin püf noktası ilk 950 ile başlayıp yirmi beşer yirmi beşer denemek. Mesela baktınız 1100'de hata oldu hemen 1125'e geçin baktınız hata yok bu sefer 1110 1020 deneyin hangisinde hata yok o zaman olmuş demektir.
Sağolun hocam, şu an PC'yi kullanmıyorum, yakın zamanda bakarım.
1623127208807.png

FurMark ile 71 dereceyi gördü, nasıl ayarlar? @Zurich

Son düzenleme:

Geri
Yukarı