RX 570 ve i5 2500K Witcher 3 oynarken yüksek sıcaklık

Alperen123

Hectopat
Daha fazla  
The Witcher 3 oynarken çok yüksek sıcaklıklara çıkıyor sorun olur mu? Ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG-20200719-WA0005.jpeg
    IMG-20200719-WA0005.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 97
İşlemci için normal ama ekran kartı için 85 derece biraz fazla. Hangi model RX570'i kullanıyorsun? Kasanın modeli ne?

The Witcher 3 oynarken çok yüksek sıcaklıklara çıkıyor sorun olur mu? Ne yapmam gerekiyor?

Ekran kartınız fazla ısınıyor, işlemcide sorun yok. Ekran kartı kaç yıllık bilmiyorum ama eğer güvendiğiniz bir yer varsa ekran kartınızın termal macununu değiştirebilirsiniz. Kasanızı değiştirebilirsiniz. Ekran kartının fan devrini arttırabilirsiniz. Voltajını düşürebilirsiniz.

Ben RX 570 ITX tek fan modelini kullanıyorum. Witcher 3 70 derece Max görüyorum. Kasa içi havalandırman iyi mi? Yüksek bir sıcaklık değeri.

Kasa hava sirkülasyonu kötü olduğu için oluyordur ama işlemcinin sıcaklığı gayet normal o yüzden hangi 570 modeli olduğunu yazın yine de.

Msi Afterburner'den ekran kartı fanınızı arttırın. Sağlığı açısından maximum 80 derece olmalı, fanı arttırarak 75 derecelere getirmeye çalışabilirsiniz. Yine Msi Afterburner'den voltaj kontrolü ve takibini açın, voltajı sola doğru -20 çekin, yani düşürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı