RX 570 ve R5 1400 assassin's Creed Odyssey düşük FPS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sedat Poyraz

Hectopat
Daha fazla  
RX 570 ve Ryzen 5 1400 ile çok düşük değerler alıyorum. High grafiklerde 30-40 FPS ve Low ayarlarda da 30-40 FPS, hiç değişmiyor. V-Sync kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlaşamıyoruz. Sahne bazında konuşuyorum. Odyssey'de 2600'ün bile 570'e yetemeyeceği sahneler olacaktır diyorum. İşlemcilere ekran kartından daha fazla yüklenen oyunlarda oluşan durum bu oyuna özel yani genel konuşmuyorum.
Önceki mesajlarınızda sahne ile ilgili hiçbir ima mevcut değildi. Bu şekilde olabilir ancak yine de oyunun kendi sorunu olmaktan kaynaklanıyor. Buna darboğaz dememeliyiz...

Göz doktoruna görünmenizi tavsiye ediyorum.
Tavsiye için sağ olun. İlk başta darboğaz diyorsunuz sonra sahneyi araya kattınız daha sonra R3 1200 ile iligli mesaja sonradan tek çekirdek ayrıntısını ekliyorsunuz... Sonuç olarak RX 570'e darboğaz yapmıyor. Bunu kabul etmiyorsunuz bir yerde de kendinizle çelişiyorsunuz. Daha da yazmayacağım zaten biraz bilen yahut araştıran birisi bu iki donanımın birbiriyle sorunsuz çalışacağını tespit edebilir.

Tavsiye için sağ olun. İlk başta darboğaz diyorsunuz sonra sahneyi araya kattınız daha sonra R3 1200 ile iligli mesaja sonradan tek çekirdek ayrıntısını ekliyorsunuz... Sonuç olarak RX 570'e darboğaz yapmıyor. Bunu kabul etmiyorsunuz bir yerde de kendinizle çelişiyorsunuz. Daha da yazmayacağım zaten biraz bilen yahut araştıran birisi bu iki donanımın birbiriyle sorunsuz çalışacağını tespit edebilir.
Oyuna etki eden tek çekirdek performansı zaten. 😂
Ayrıca sahne ile ilgili ağzımdan bir şey çıkmadı.
Bence gözlük ile videoyu tekrar izlemelisin.

Oyuna etki eden tek çekirdek performansı zaten. 😂
Gerçekten yazmayacaktım ancak özellikle de AC serisinin son oyunlarında işlemci ağırlıklı olduğunu siz de söylediniz. Ne yazık ki bu tür oyunlarda tek çekirdek bir yere kadar etki ediyor. 4C/4T bir işlemci ile varsayalım ki daha düşük tek çekirdek perfomansı olan 4C/8T bir işlemciyi bir tutmanız gerçekten anlaşılmaz.

Gerçekten yazmayacaktım ancak özellikle de AC serisinin son oyunlarında işlemci ağırlıklı olduğunu siz de söylediniz. Ne yazık ki bu tür oyunlarda tek çekirdek bir yere kadar etki ediyor. 4C/4T bir işlemci ile varsayalım ki daha düşük tek çekirdek perfomansı olan 4C/8T bir işlemciyi bir tutmanız gerçekten anlaşılmaz.
Dostum attığım videoyu izle. Bariz darboğaz var. Artık daha fazla mesaj yazmayacağım.

Dostum attığım videoyu izle. Bariz darboğaz var. Artık daha fazla mesaj yazmayacağım.
Tek amacım konu sahibinin doğru bilgilenmesi. Videoya gelince AC testinin neresinde darboğaz var lütfen söyler misiniz ? Dakikası ve saniyesiyle birlikte.

Böyle dedim ama siz yine anlık bir yeri gösterip haklı çıkarsınız.

Geçici olarak FPS 30 sabitleyip, kontroller ile oynamanızı tavsiye ederim. Gözünüz belirli bir süre sonra alışacaktır. AMD grafik ayarlarında FPS sabitleme var mı bilmiyorum. Ama Rivatuner yazılımı ile FPS sabitleyebilirsin.
Onun dışında Ubisoft en fazla güncelleme alan R6 oyunu bile, bazı haritalar da kötü optimizasyon ile deli edebiliyor. Ubisoft teknik ekibi bu konularda en kötüsü olabilir. Ayrıca bazı donanım firmalarını besleyen firmalardan birisi diyebiliriz. Bilerek bazı grafik ayarları için detaylı ayarlar sunmuyorlar. Oyunların tekrara bağlanmasına ek olarak sırf bu yaptıklarından dolayı da büyük bir kesime oyun satamıyorlar. Bundan sonra kendimizi değiştireceğiz diye oyunculara baya ağladılar. Ah gariplerim akıllı oyuncular buna kanıp sizi bağrına basacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Evet cahille konuşmanın ne kadar yanlış ve boş olduğu tartışılmaz. Tek amacım konu sahibinin doğru bilgilenmesi. Videoya gelince AC testinin neresinde darboğaz var lütfen söyler misiniz ? Dakikası ve saniyesiyle birlikte.
0:10, 0:14, 0:19... Daha bir sürü var fakat yazmaya uğraşmayacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı