RX 570 voltaj yüzünden arızalandı

CratoSoldier

Hectopat
Özet ile kasayı teknik servise götürdüm ve ekran kartının yüksek voltajdan dolayı çalışamaz hale geldiğini söyledi. Deprem döneminden sonra sistemi yeni açma fırsatım oldu 1 hafta kadar elektriğe maruz kaldı. Daha sonra parçaları yanıma almıştım. Ekran kartını düzeltmek için bir şey yapılamayacağını söyledi. Voltaj ile alakalı pek bilgim olmadığı için, ürünün garantisi de yok. Çözümü var mıdır? Bilgi sahibi olan yardımcı olursa sevinirim.

Servisten voltajla ilgili olduğuna dair rapor alıp Elektrik Dağıtım şirketi ile görüş. Rapor şart. Onun dışında dışarıda tamir edilir mi bilmiyorum ama bu arkadaşlara yazabilirsin:

Youtube'da bire çok kart tamir videoları var.

Servisten voltajla ilgili olduğuna dair rapor alıp Elektrik Dağıtım şirketi ile görüş. Rapor şart. Onun dışında dışarıda tamir edilir mi bilmiyorum ama bu arkadaşlara yazabilirsin:

Youtube'da bire çok kart tamir videoları var.

Şöyle bir şey var, teknik servis dediğim ekran kartı üreticisi değil. MSI olsa her türlü işlem sağlayabilirdim. Garantisi bittiği için onlarla henüz iletişime geçmedim. Onlar ile de görüşeceğim eğer onlardan rapor alabilirsem elbette bu rapor daha çok iş görür diye düşünüyorum. Götürdüğüm yer normal bir tamirci dükkanıydı.

Şöyle bir şey var, teknik servis dediğim ekran kartı üreticisi değil. MSI olsa her türlü işlem sağlayabilirdim. Garantisi bittiği için onlarla henüz iletişime geçmedim. Onlar ile de görüşeceğim eğer onlardan rapor alabilirsem elbette bu rapor daha çok iş görür diye düşünüyorum. Götürdüğüm yer normal bir tamirci dükkanıydı.
Anladım. O zaman Servis Point'ten rapor alabilirsin veya attığım Ensa Bilgisayar daha donanımlı bir teknik servis yani her türlü aletleri var. Onlar da halledebilir.

Garantisi olsun veya olmasın sen yüksek voltajdan kaynaklandığını belgeleyebilirsen zararını karşılamak zorundalar.

Garantisi olsun veya olmasın sen yüksek voltajdan kaynaklandığını belgeleyebilirsen zararını karşılamak zorundalar.

Anladığım kadarıyla iş MSI ile başlıyor, onlarla iletişim kurup işlemi başlatıyorum öyleyse. Çok teşekkür ettim bu haber paylaşımı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı