RX 570 vs. GTX 1650 Super sistem

Thanatossx

Hectopat
Bu işler artık cidden kafamı karıştırmaya başladı. İşlemci ve ekran kartı ikilisi yani. İlk başta 1650 Super ve 10400F düşünüyordum ama şu an Amerika'dan sipariş edilen bir RX 570 ve 10105F'in yeterli olacağını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir taraf 7 bin bir taraf 10 bin lira yaklaşık. Ama ihtiyaçlarımı iki taraf da görüyor istediğim oyunları oynayabiliyorum yani. Sistemi ise 4-5 yıl kullanacağım. Sonra satıp laptopa geçiş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
4-5 yıl boyunca bilgisayara hiç yükseltme yapmayıp yeni çıkan oyunları da oynamak isteyecekseniz GTX 1650 Super sistemi tavsiye ederim. Yoksa oynadığınız oyunlar GTA 5, CS:GO, Valorant, LoL tarzı oyunlarda fazladan para vermenize gerek yok, RX 570 i3 10100F sistem de yeterli olur.

Aralarında GTX 1650 Super olanı mantıklı olur bence.

Ama bütçemi zorlayabilir. Belirli bir bütçe olmamasına rağmen. 3 bin kadar fiyat farkı var. Ve şimdilik oynamak istediğim oyunlarda high ayarlarda bile beklentilerimi karşılıyor RX 570. yani Valorant, CS:GO, FiveM, Ark, LoL Rainbow Fortnite ara sıra hikayeli oyunlar oynayacağım öyle Cyberpunk 2077 de falan gözüm yok.

Ama bütçemi zorlayabilir. Belirli bir bütçe olmamasına rağmen. 3 bin kadar fiyat farkı var. Ve şimdilik oynamak istediğim oyunlarda high ayarlarda bile beklentilerimi karşılıyor RX 570. yani Valorant, CS:GO, FiveM, Ark, LoL vs oynayacağım öyle Cyberpunk 2077 de falan gözüm yok.

O zaman alın RX 570 sistemi gitsin hocam. Dediğiniz oyunlar için yeterli. Fazladan para vermenize gerek yok.

Ama bütçemi zorlayabilir. Belirli bir bütçe olmamasına rağmen. 3 bin kadar fiyat farkı var. Ve şimdilik oynamak istediğim oyunlarda high ayarlarda bile beklentilerimi karşılıyor RX 570. yani Valorant, CS:GO, FiveM, Ark, LoL vs oynayacağım öyle Cyberpunk 2077 de falan gözüm yok.
O zaman @Xantern hocam dediği gibi RX 570 mantıklı olur.

Geri
Yukarı