RX 570 vs RX 570 ITX

ITX, günümüzde artık standart olarak kabul edilmiş Çift Fanlı soğutma sistemi yerine Tek fan kullanılarak fiyatı düşürülmüş ekran kartına denir
Eğer ki Mining gibi ekran kartını uzun süre zorlayacak bir işe kalkışmayacaksanız ITX yada Çift fanlı RX 570 kullanmak fazla fark yaratmayacaktır.
Tabikide ITX daha hızlı ısınacağından çift fanlı RX 570'e göre 3-4 fps kayıp yaşayacaksınız, ancak bu değerler, oyunun grafiğini yükseğe aldıkça göze batmayacak kadar küçülecektir
En baştata belirttiğim gibi eğer ki Mining işine girmeyecekseniz hangisi ucuzsa onu tercih etmeniz doğru karar olacaktır

Kesinlikle normal sürümleri alın. ITX modeller daha küçük kasalar için tasarlanmıştır. Eğer bir mini PC toplamayacaksanız kesinlikle normal modeli alın. Hem alacağınız performans artacak, hem kart daha az ısınıp daha uzun ömürlü olacaktır. Ucuza kaçmak her zaman iyi sonuç doğurmaz. Ayrıca ITX modeli en kırpılmış sürüm diyebiliriz. Kesinlikle normal çift fanlı modelleri satın alın.

PC donanımlarında ITX sürüme, kırpılmış sürüm veya model demek tamamen yanlıştır. ITX, onun hangi formda olduğunu belirtir. ITX donanımlar normallerine göre boyut olarak küçüktür sadece. Performans olarak daha zayıf oldukları yönünde genelleme yapılamaz. Bir genelleme yapılacaksa, fiziksel olarak üzerindeki portlar ve fanlar daha azdır şeklinde yapılabilir. Bu duruma anakart modelleri de dahildir.

Birçok ITX formundaki ekran kartının üzerindeki soğutma sistemi de Asus'un giriş seviyesi çift fanlı Dual modellerinden ve benzerlerinden daha iyidir belki.

Konuda bahsi geçen kartların da tam olarak modellerini ve fiyatını belirtin, ona göre yorum yapalım.

ITX modeller asla performans konusunda kırpılmış modeller değillerdir;
Sanırım siz GTX 1060 6G-GTX 1060 3G gibi bir durum zannettiniz ancak ITX model ve Çift Fanlı model aynı VRAM'e ve Çip'e sahiplerdir.

ITX model ile çift fanlı modeller arasında fiyat farkı aşırı fazla ise tek fanlı modeller seçilebilir max 1-2 fps fark eder sıcaklık olarakta 3-5 derece oynar.
Ama ilerde 2. elide para etmesi için ben olsam çift fanlı model alırım.
SEnin baktığın modellerin fiyatlarınıda söylesen daha iyi bir kıyaslama yapabilirdik.

Ekran kartlarında ITX nedir? Kaç FPS fark eder?

Rx 570 Itx kullanıyorum fps değerleri çok fark etmiyor. Performansı gayet iyi bir kart. Sıcaklık farkı abartılacak kadar yüksek değil. İstersen fan devrini arttırarak sıcaklığı düşürebilirsin. Ancak overclock gibi bir düşüncen varsa önermiyorum. Çünkü VRM zayıf, stok kullanım için ideal bir kart.

Rx 570 Itx kullanıyorum fps değerleri çok fark etmiyor. Performansı gayet iyi bir kart. Sıcaklık farkı abartılacak kadar yüksek değil. İstersen fan devrini arttırarak sıcaklığı düşürebilirsin. Ancak overclock gibi bir düşüncen varsa önermiyorum. Çünkü VRM zayıf, stok kullanım için ideal bir kart.
Bende PSU da 6lı pin girişi olduğundan dolayı Rx570 ıtx almayı düşünüyorum hiç fan sesi rahatsız ettimi ortalama kaç derecelerde dolaşıyor?

Bende PSU da 6lı pin girişi olduğundan dolayı Rx570 ıtx almayı düşünüyorum hiç fan sesi rahatsız ettimi ortalama kaç derecelerde dolaşıyor?

Sıcaklık oyuna göre değişir. Çift fanlılardan 2 3 derece fazla sıcaklığı var. Yaz ayında biraz artıyor. Sesi o kadarda fazla değil. Kullaklık kullanıyorsan duymazsın. Bendeki değerler bu videokine benzer;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı