Çözüldü RX 570 "WattMan ayarları geri yüklendi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iYiqit_Winner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RX 570 kartım var. YouTube'da video izliyordum, ekran birden gitti, 3-4 saniye siyah ekran verdi ve geri geldi. Sağ altta driver bildirimi geldi, "Genel sistem hatası yüzünden WattMan ayarları geri yüklendi." gibi bir mesaj geldi. Sorun nedir?

Çözüm
RX 570 kartım var. YouTube'da video izliyordum, ekran birden gitti, 3-4 saniye siyah ekran verdi ve geri geldi. Sağ altta driver bildirimi geldi, "genel sistem hatası yüzünden WattMan ayarları geri yüklendi." gibi bir mesaj geldi. Sorun nedir?

Merhabalar ekran kartıyla Windows arasında bir gecikme oluştuğu zaman bu hata olabiliyor. Eğer sorun bundansa aşağıdaki çözüm sorunu çözecektir. Uygulayıp deneyin.

Adresinden Windows tdr fix indirip regedite kaydedin.

Ardından tekrar deneyin. Sorununuz çözülürse geri dönüş sağlarsınız.

Windows Registry Editor Version 5.00

[CODE title="Meraklısına regeditin içi"]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers]
"TdrDelay"=dword:00000014
"TdrDdiDelay"=dword:0000000a[/CODE]

Saygılarımla
Hocam WattMan hatası alanlara hoş geldiniz.
Bu sorunun net bir çözüm yolu yok ama ben yine de öneriyim.
Öncelikle; AMD'nin kendi sitesindeki en son önerilen (WHQL) driverı indiriyoruz. Ardından, DDU programıyla ekran kartı driverını tamamen kaldırıyoruz.
* daha sonra indirdiğimiz son sürümü çalıştırıyoruz. Yükleme dosyası çalıştığında öncelikle paket içeriğini C içerisindeki AMD klasörüne aktarıyor.
* bu işlem bittikten sonra Radeon Software programını yüklemek için ayrı bir yükleme ekranı geliyor. Bu ekran geldiğinde sağ alttan iptal ediyoruz.
* daha sonra arama kısmına "aygıt yöneticisi" yazıyoruz. Gelen ekranda "görüntü bağdaştırıcıları" bölümünün altında ekran kartınızın modeli yazar.
* ekran kartı modelinin olduğu bölüme sağ tık yapıp güncelle diyoruz. Dosya konumu olarak ise, C/İndirdiğiniz sürüm klasörü (Radeon Software Adrenalin-2020-20.11.2 gibi)/package/drivers konumunu seçiyoruz ve güncelliyoruz. Hepsi bu kadar.

Ben şu an 21.6.1 sürümünü kullanıyorum 14/15 saattir sorun çıkmadı.

RX 570 kartım var. YouTube'da video izliyordum, ekran birden gitti, 3-4 saniye siyah ekran verdi ve geri geldi. Sağ altta driver bildirimi geldi, "genel sistem hatası yüzünden WattMan ayarları geri yüklendi." gibi bir mesaj geldi. Sorun nedir?

Merhabalar ekran kartıyla Windows arasında bir gecikme oluştuğu zaman bu hata olabiliyor. Eğer sorun bundansa aşağıdaki çözüm sorunu çözecektir. Uygulayıp deneyin.

Windows Registry Editor Version 5.00

Saygılarımla

Çözüm
Herkese teşekkür ederim.

Windows registry editor version 5.00

Saygılarımla.

Şu ana kadar tekrar yaşamadım. Çok sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı