RX 570 WattMan Hatası

TAHAU

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bugün bildiğimiz şu illet WattMan bana da musallat oldu. Az kaldı alacağım yere çarpacağım kartı. Güç ayarlarını denedim, format attım, driverlerı güncelledim. Ne varsa denedim şu illet düzelmiyor. Bizzat yaşayanlar varsa önerilerde bulunurlarsa çok iyi olur. İyice sabrım taştı vallahi kıracağım kartı. Düne kadar cayır cayır olan kart bugün PUBG'de önce görüntüde hafif gitmeler oldu iyice arttı en son ekran takıldı ve malum hata, önerilerinizi bekliyorum. Windows 10 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün bildiğimiz şu illet WattMan bana da musallat oldu. Az kaldı alacağım yere çarpacağım kartı. Güç ayarlarını denedim, format attım, driverlerı güncelledim. Ne varsa denedim şu illet düzelmiyor. Bizzat yaşayanlar varsa önerilerde bulunurlarsa çok iyi olur. İyice sabrım taştı vallahi kıracağım kartı. Düne kadar cayır cayır olan kart bugün PUBG'de önce görüntüde hafif gitmeler oldu iyice arttı en son ekran takıldı ve malum hata, önerilerinizi bekliyorum. Windows 10 kullanıyorum.
Tam modeli nedir ekran kartının?

@M50B28 RX570 Pulse 4 GB.

Sürücünün farklı bir sürümünü kullanmayı denediniz mi? Bildiğim kadarıyla Wattman hatasının net çözümü yok. Bir sistemde çalışan çözüm başka bir sistemde çalışmayabiliyor. Windows 10'un 1903 sürümünde farklı bir sistemde bu sorunu eski versiyon sürücü kurmakla çözmüştüm. Ancak dediğim gibi. Her sistemde çalışmayabilir.

Sorunu bir çok kişi yaşıyor muhtemel çözümler;

1. Eğer monitör hd değilse vga to hd dönüştürücüyle kullanıyorsan hd bir monitör almak.

2. Psu modeliniz nedir. Güç kaynağı eskiyse hata almanız muhtemelen çünkü bu ekran kartları yükte aşırı güç çekebiliyor. Yeni psuyla deneme yapın.

3. Radeon ayarları - global watmandan ZERO RPM yi kapatıp, fan hızını outodan manuele çekin ve frekansları birazdaha yukarı alın.

Öncelikle ban yediğimden yazamadım. @Hakan419301 Psu High Power 500w 80+ Bronze, dönüştürücü var ancak önceden böyle bir sıkıntı yoktu yeni başladı. @M50B28 kapalı. @burakguldal denemiştim yine olmamıştı. Ayrıca bir sorum var AMD'nin sitesinde en eski 19.5.2 gözüküyor daha eski sürümleri nasıl kurabilirim?

Öncelikle ban yediğimden yazamadım. @Hakan419301 Psu High Power 500w 80+ Bronze, dönüştürücü var ancak önceden böyle bir sıkıntı yoktu yeni başladı. @M50B28 kapalı. @burakguldal denemiştim yine olmamıştı. Ayrıca bir sorum var AMD'nin sitesinde en eski 19.5.2 gözüküyor daha eski sürümleri nasıl kurabilirim?
Buradan bakabilirsin. Bu sorundan muzdarip bir arkadaş kartını garantiye yolladığını ve 3 parçasının değiştiğini, artık sorunun olmadığı söylemişti. Son çare bu sanırım. 😕
Ayrıca Windows'u güncellemekte işe yarayabilir, deneyin derim.

RX 590 sipariş ettim. Bana musallat olmasın diye şimdiden dualara başladım. Umarım en kısa sürede çözersin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı