RX 570 WattMan Hatası

RX 590 sipariş ettim. Bana musallat olmasın diye şimdiden dualara başladım. Umarım en kısa sürede çözersin hocam.
Yarın buraya çözersem nasıl olduğunu yazarım umarım çözülür ve sizdede böyle bir sıkıntı olmaz.
Beyler bugün sabahtan beri uğraşıyorum en son WattMan'den frekansı 1200 yaptım voltu otomatik yaptım 3 saat sıkıntısız kullandım ancak yine oldu sanırım sorun volt kısmında oluyor orayı dengeleyebilirsem olacak gibi geri dönüş yapacağım buraya.
Beyler kartı garantiye gönderecem yine olmazsa direk Nvidia'ya geçeceğim harbi deli etti beni denediğim şeyler ;
1)DDU ile silip tekrar yükledim driverı
2)Bİos güncelledim
3)Temiz kurulum yaptım
4)Eski sürücüleri denedim
5)Önerilen bütün frekans voltaj vs. ayarları yaptım
Hepsini yaptım değişen bir şey yok çalışan kart 2 günde rezil oldu oturup'ta Driver bekleyecek değilim.Şimdi en son bir Windows 7 'ye tekrar döneceğim bakalım bir şey değişecek mi gerçi hiç sanmıyorum yine olmazsa kapatacam PC'yi yoksa harbiden kıracağım kartı.
Edit:Hatayı çözdüm fotoğrafları bırakıyorum birilerinin de işine yarar belki.
416373

416374

Son düzenleme:
Wattman konsunun her yeni günde açılması artık şaşırtmıyor 😁 wattman hatasını devamlı alıp da coil whine sorunu alan sayısındaki artışlar yazılımsal sorunların donanımsal sorunlara da nasıl dönüşebildiğinin belgesi niteliğinde. Açıkçası birçok çözüm deneyip paylaşan arkadaşların aynı hatayı tekrar aldıklarını görünce AMD ekran kartımı garantiye göndersem de aynen geri geleceğini ve satmak sureti ile de başka arkadaşları da sinir hastası yapacağını bildiğim için Nvidia kart alarak çözüm bulmaya çalışacağım.

Hararetli bir wattman çözümü arayışı daha olmuş bir inceleyin derim belki işinize yarar. Monitör, güç kaynağı, bios ve hatta anakart voltajları ile oynayarak çözmeye çalışmışlar ne kadar işe yaradı bilemiyorum. Açıkçası üretici yazılımı kaynaklı bir voltaj sorunu için bu kadar kullanıcının mağdur olması garip geldi bana.

Sonra da "Moruk Nvidia fan boyluğu yapma" diyorlar. Üzgünüm, AMD her ne kadar işlemcilerde başarılı olsa da bir o kadar da ekran kartlarında başarısız.

Yarın buraya çözersem nasıl olduğunu yazarım umarım çözülür ve sizdede böyle bir sıkıntı olmaz.
Beyler bugün sabahtan beri uğraşıyorum en son WattMan'den frekansı 1200 yaptım voltu otomatik yaptım 3 saat sıkıntısız kullandım ancak yine oldu sanırım sorun volt kısmında oluyor orayı dengeleyebilirsem olacak gibi geri dönüş yapacağım buraya.
Beyler kartı garantiye gönderecem yine olmazsa direk Nvidia'ya geçeceğim harbi deli etti beni denediğim şeyler ;
1)DDU ile silip tekrar yükledim driverı
2)Bİos güncelledim
3)Temiz kurulum yaptım
4)Eski sürücüleri denedim
5)Önerilen bütün frekans voltaj vs. ayarları yaptım
Hepsini yaptım değişen bir şey yok çalışan kart 2 günde rezil oldu oturup'ta Driver bekleyecek değilim.Şimdi en son bir Windows 7 'ye tekrar döneceğim bakalım bir şey değişecek mi gerçi hiç sanmıyorum yine olmazsa kapatacam PC'yi yoksa harbiden kıracağım kartı.
Edit:Hatayı çözdüm fotoğrafları bırakıyorum birilerinin de işine yarar belki.
Eki Görüntüle 416373

Eki Görüntüle 416374
Hocam driver sürümün nedir? Bu sorunu bende uzun zamandır yaşıyorum son çözümleri deniyorum bende garantiye yollayacağım.
Ekran Karatım: Sapphire RX 570 8GB Pulse

Asus Rog Strix Rx580 ekran kartı almıştım. 1.5-2 ay kadar sonra aynı hatayı almaya başladım. İnternette ki tüm çözümleri denesem de olmadı. Kartı garantiye yolladım. Bir hafta sonra yamulmuş ısı bloğu ve yollarken girişlere taktığım koruma kapakları kayıp olarak geri geldi. Sonuç olarak testlerde hata alınmadığı söylendi. Geldikten sonra hızlı başlatma seçeneğini kapatarak hata almayı durdurdum. Daha önce işe yaramamıştı. Sanırım amd ile birlikteysek, bu hata ile yaşamayı öğreneceğiz. Geçmiş olsun şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı