RX 570 X4 950 Oyun Performans Testleri

HarunErenHE

Decapat
X4 950 işlemcili bir bilgisayarım vardı. Yeni RX 570 aldım ve oyunlarda FPS test yaptım.

PUBG : 1080P Ultra 50 70 arasi FPS verdi.
R6S : 1080P Ultra 90 FPS ortalama.
CS GO : 1080P ultra 200 FPS ortalama.
Fortnite : 1080P ultra 60 80 arası verdi.

Sizce bir sıkıntı var mı FPS değerlerinde? İşlemciyi degistirmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gayet iyi, ama tam performansını alamamışsın. Eğer bütçen varsa en düşük Ryzen 3 2300x al, ama zannediyorumki anakart Intel'i destekliyor, bu işlemci iyi performansın baya iyi ama işlemci olarak i3 8100 veya daha düşük modeli. Kendin bilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci son derece yetersiz. Kesinlikle değiştirmeniz gerek. Mümkünse en az 2400G civarında bir işlemci seçin. 2600 ideal olur.

Değiştirilse daha iyi olur ancak @M50B28'in dediği kadar abartılacak bir durum yok, eğer drop yaşamıyorsan işlemci idare edebiliyor demektir zaten, işlemci alırsan aldığın FPS artacaktır. Biraz daha işlemciyi zorlayacak oyunlarda denemelisin şansını, CS:GO, Fortnite falan basit oyunlar, Watch Dogs 2 dene, Battlefield V dene. Eğer low ayarların üstünde drop yaşatıyorsa değiştirmen gereklidir.

7.nesil bir Athlon o, giriş seviyesi oyunculuk için oldukça yeterli ancak RX570'i besleyebilecek düzeyde değil kesinlikle.

@HarunErenHE bende de aynı sistem var şöyle
  • Corsair 16GB DDR4 2400 MHZ CL14
  • AMD Athlon X4 950
  • Asus B350M-K
  • Dark F50 500W kasa
    Rx 570 Nitro+ 4GB
    Lol de bile fps drop yiyorum yüksek ayarlarda 60 70'e düşüyor format atmadan DDU programını kurup kaldırdım güvenli modda, sonrasında ekran kartının driver yükledim Dota 2 de bile takılma yaşıyorum. Format atmam mı gerekiyor bu sorunu neden yaşıyorum?

Değiştirilse daha iyi olur ancak @M50B28'in dediği kadar abartılacak bir durum yok, eğer drop yaşamıyorsan işlemci idare edebiliyor demektir zaten, işlemci alırsan aldığın FPS artacaktır. Biraz daha işlemciyi zorlayacak oyunlarda denemelisin şansını, CS:GO, Fortnite falan basit oyunlar, Watch Dogs 2 dene, Battlefield V dene. Eğer low ayarların üstünde drop yaşatıyorsa değiştirmen gereklidir.

7.nesil bir Athlon o, giriş seviyesi oyunculuk için oldukça yeterli ancak RX570'i besleyebilecek düzeyde değil kesinlikle.
2200G ile bile işlemci ağırlıklı oyunlarda GTX 1050 ile bile darboğaza düşebiliyorum hocam abartı değil. Hele 28nm bir işlemciden bahsediyoruz.

2200G ile bile işlemci ağırlıklı oyunlarda GTX 1050 ile bile darboğaza düşebiliyorum hocam abartı değil. Hele 28nm bir işlemciden bahsediyoruz.

GTX1050 yeni nesil oyunlar için yetersiz, bende de aynı ekran kartı var ve drop yapmadığı hiçbir oyun yok, sorun ekran kartının 2GB VRAM'e sahip olması, işlemcilik bir durum yok.

Ek olarak @Lenos o problem LoL tabanlı ve genelde sende FPS drop yaşandığı zaman oyunundaki her oyuncuda yaşanıyor, sadece senlik bir durum değil, bir arkadaşınla gir FPS drop yaşadığında arkadaşına sor "sende de takıldı mı" diye bunu onaylayacaktır ve o FPS drop RTX2080 Ti'de bile oluyor, oyun bozuk senlik veya bizlik bir durum yok :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı