RX 5700 2700₺ Olarak Çıkış Yaptı

Ben 2500₺ diye bekliyordum ama nerde o günler...

108584d895d5a4388d4e78851d24e59408b0cf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
2060 Super'le kafa kafaya olmayı bırak 2060'ı bile tahtından edebileceğini düşünmüyorum bu modelin, hayal kırıklığı olacak.

Zaten AMD'nin asıl amacı da GPU pazarı değil ya neyse.

2060 bile mi??? Güldürme kardeşim bu model 2070 ile karşılaştırılıyor.

AMD referans tasarım kart töbe ettim. Cidden karttan çıkan fan sesi çok fazla elektrik süpürgesi gibi oluyor.

Asus Zenfone 5 geçen sene çıktığında ilk aldığımda 2.800 3.000 lira civarındaydı.Çıktıktan 1 ay sonra 2.400 e düşmüştü çok üzülmüştüm ürünler çıktığında biraz beklemek lazım.

RTX'in önce oyunlara göre optimize edilmesi lazım. Teknolojinin çıkması bir şey ifade etmiyor. Mesela kağıt üzerinde Ryzen'ler çok daha iyi. Ama işgüzar oyun firmaları sağolsun oyunları Nvidia ve Intel'e göre optimize ettiği için ve bunu bilmeyen fanboy AMD alıp "AMD daha kötü" diye atıp tutmaya başlıyor. Konu dağılacak ben kaçıyorum.

Optimize mi, SC performansı mı :D?

Konuyu fanboylar basmış yine :D. O kısım bir yana özel tasarım kartlar geldikçe fiyatları oturacaktır. Oturmasa, 5700XT 3200 lira olarak kalsa bile 2060 Super fiyatına 2070-2070 Super ayarında kart almış olacağız, ki indirimlerle daha da düşer. @Handsomekont o uçan tekmeyi on yıllardır bize atıyorlar, farkında değil misin?

Kısaca fanboylar hocam. :)

Konuyu fanboylar basmış yine :D. O kısım bir yana özel tasarım kartlar geldikçe fiyatları oturacaktır. Oturmasa, 5700XT 3200 lira olarak kalsa bile 2060 Super fiyatına 2070-2070 Super ayarında kart almış olacağız, ki indirimlerle daha da düşer. @Handsomekont o uçan tekmeyi on yıllardır bize atıyorlar, farkında değil misin?

Düzenin bozulmaması gerekiyor. Bu fanboyluk değil. Intel evet pahalı ama ticari açıdanda Apple gibidir. Alan zarar etmez veya çok cüzzi zarar eder. Düzenden kastım AMD-Nvidia ilişkileri gayet iyi hemen arkasında AMD beliriyor, Nvidia her zaman başı çekiyor ve aradaki fiyat farkı hakkıdır. Fakat işlemci durumunda yavaş,yavaş düzen bozuldu AMD son 2 yılda Intel'i dar etti. Elinde son koz tek çekirdek gücü kalmıştı ve o da Ryzen 3 ile sona erdi. Fiyat farkı açısından Ryzen 3700X 2400 TL ve i9 9900K ile neredeyse aynı. Arada ortalama 1000 TL'lik bir fark var.

Intel evet pahalı ama sistem değiştirmek isterseniz babanızın oğluna cüzzi kayıplarla satabilirsiniz. Ryzenda durum farklı. Bir çok sponsor devrede olduğu için 2.el satış Intel'e nazaran düşük. Sıfır tercih ediliyor ve çok uygun'a sıfır hazır sistemler satılıyor. Intel bize uzun yıllardır gözle görülür bir fark ortaya koydu ve ben her kullandığım sistemi ya karlı yada aldığım fiyat'a sattım.

Böyle bir efsane markanın hezimet'e uğraması beni üzdü. Pahalı ürün farkını ortaya koymalı. Intel bunda hezimet'e uğradı. Ya fiyat'ını düşürücek bence bunu yapması yanlış olur. Yada seneye öyle bir gelecek'ki yeter eğlendiğiniz diyecek. Başka yolu yok. Ayrıca Intel marjinal bir markaydı sırf bu yüzden bile tercih ederim. Ama seneyede cevapsız kalırsa marjinalliğini yitirir. Kendi elleriyle taht'ı Ryzen'a devreder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı