RX 5700 Düşük Performans Veriyor

MertTR12

Kilopat
Yer
Muğla/Bodrum
Abimde RX 570 ekran kartı bulunmakta AC Odyssey'de medium ayarlarda %99 GPU kullanımı ve %30 40 CPU ile oyunu akıcı bir şekilde oynuyor sistemi RX 570 AMD Ryzen 2600 ve 8 GB 3000MHz RAM arada drop yiyor tabii RAM'den her neyse. Benim sistemim RX 5700 Gaming X işlemci i7-6700 RAM ise 2x8 2133 MHz RAM videolarda gördüğünüz gibi oyunlarda FPS'den hiç memnun değilim kartı iade etmeyi düşünüyorum sizce neden böyle oluyor kartı sevmeye çalışıyorum ama bu performansı görünce moralim bozuluyor yardımcı olun arkadaşlar bana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük GPU kullanımı Driver'lardan kaynaklanıyor olabilir. Şu anlık bir darboğaz göremedim.

Buradaki ayar kapali mi?
1588910050084.png

Merhaba. Ekran kartında bir problem görünmüyor. Ben de 5700 kullanıyorum. Sorun işlemcide. AC Odyssey bayağı bir işlemci yoran bir oyun. İşlemcini değiştirmen lazım. Veya O.C yapman lazım. Belleklerini bir miktar O.C yaparsan biraz daha fazla FPS alabilirsin.

Ekran kartı sürücülerinizi kaldırıp AMD sitesinden sondan bir önceki sürücüleri indirin. Eğer belleklere overclock yapabiliyorsanız biraz frekans arttırmayı deneyin. Bellekten kaynaklı olacağını sanmıyorum. GPU kullanımı düşük olduğu için bu kadar düşük FPS alıyorsunuz. Büyük ihtimal yazılımsal çünkü darboğaz yok sistemde.

Evet, kapalı.

RX 570 çıkartıp 5700 taktık RX 570 ile aynı performansı verdi gerçekten çok ilginç. Acaba kronik sorunlu bir ekran kartı olma şansı var mı?
Sana zahmet AC Odyssey'de 1080P Very High ayarlarda performans testi yapar mısın?

Evet, kapalı.

RX 570 çıkartıp 5700 taktık RX 570 ile aynı performansı verdi gerçekten çok ilginç. Acaba kronik sorunlu bir ekran kartı olma şansı var mı?
Sürücüleri güncelleyin hocam. Eğer çözülmezse aldığınız yere götürün derim. Ayrıca ekran kartının çekirdek ve bellek frekansları ne durumda? Afterburner'dan ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı