RX 5700 Düşük Performans Veriyor

Sana zahmet AC Odyssey'de 1080P Very High ayarlarda performans testi yapar mısın?
Bütün ayarlar sonda yapacağım bir video bugün.

Sürücüleri güncelleyin hocam. Eğer çözülmezse aldığınız yere götürün derim. Ayrıca ekran kartının çekirdek ve bellek frekansları ne durumda? Afterburner'dan ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Sürücüler en günceli zaten. Trendyol'dan aldım. Videoda gözükmüyor mu zaten? Biraz amatörüm bu konularda bilmiyorum.

RX570 çıkarıp RX5700 takıyorsunuz, RX570 performansı veriyor diyorsunuz. Acaba neden? DDU ile sürücüleri kaldırıp RX5700 sürücüsü indirin.

Bütün ayarlar sonda yapacağım bir video bugün.

Sürücüler en günceli zaten. Trendyol'dan aldım. Videoda gözükmüyor mu zaten? Biraz amatörüm bu konularda bilmiyorum.
Üstte yazdım görmediniz galiba. Sürücüleri kaldırıp sondan bir önceki sürümü indirin demiştim.

Son sürücüde bir sorun yok. Ekran kartında bir sorunda yok. Bellek ve işlemci gpu'yu besleyemiyor. Veya yazılımsal bir bozukluk var. Temiz kurulum yaptıysanız bu olmaz zaten.
Oyun ayarlarınızı atar mısınız?

Son sürücüde bir sorun yok. Ekran kartında bir sorunda yok. Bellek ve işlemci gpu'yu besleyemiyor. Veya yazılımsal bir bozukluk var. Temiz kurulum yaptıysanız bu olmaz zaten.
Oyun ayarlarınızı atar mısınız?
Hocam CPU ve GPU Kullanım değerleri videolu olarak orada. Niye ısrarla CPU besleyemiyor diyorsunuz? i7 6700 GTX 2070'i bile besler.

Videoya bakarak söylüyorum. GPU kullanımı 40,50 en fazla yüzde 70 oluyor a.c odysey'de. Yüzde 90 larda gezmesi lazım ki bu işlemci GPU'yu besliyor diyebilelim. Birazdan size bir fotograf atacağım. Aynı ekran kartını bende kullanıyorum.
Ryzen 1600 af 4.1 ghz ve ram 3400 mhz de kullanıyorum. İşlemci ekran kartını yüzde 85 beslemiş ve 83 fps almışım. ryzen 3600 gibi bir işlemci olsa yüzde 90 üstü besler ve daha yüksek fps alırım. Yani demek istediğim net bir işlemci ve ram yetmezliği var. Oyunu tam ekran olarak değilde borderless olarak oynarsanız da fps düşüşü oluyor buna dikkat edin.

Dosya Ekleri

• ACOdyssey_2020_05_08_07_39_30_583.jpg
    ACOdyssey_2020_05_08_07_39_30_583.jpg
    515,1 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Videoya bakarak söylüyorum. GPU kullanımı 40,50 en fazla yüzde 70 oluyor a.c odysey'de. Yüzde 90 larda gezmesi lazım ki bu işlemci GPU'yu besliyor diyebilelim. Birazdan size bir fotograf atacağım. Aynı ekran kartını bende kullanıyorum.
Ryzen 1600 af 4.1 ghz ve ram 3400 mhz de kullanıyorum. İşlemci ekran kartını yüzde 85 beslemiş ve 83 fps almışım. ryzen 3600 gibi bir işlemci olsa yüzde 90 üstü besler ve daha yüksek fps alırım. Yani demek istediğim net bir işlemci ve ram yetmezliği var. Oyunu tam ekran olarak değilde borderless olarak oynarsanız da fps düşüşü oluyor buna dikkat edin.
Ryzen 5 2600 ile denedik aynı performansı verdi sıkıntı orda işte.

Ryzen 5 2600 ile denedik aynı performansı verdi sıkıntı orda işte.
Psu yeterli mi ? Ben ryzen 1200 kullanırken buna benzer performans alıyordum. Bunda öyle bir sorun yok
Msı kombustor yükleyip resimdeki ayarlarda test yapar mısınız?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    39,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı