RX 5700 ekran kartı oyun oynarken çöküyor

Brynquadel

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Ekran kartım AMD RX 5700 Mech. AMD ısınma sorunlarıyla bilinse de böyle bir şey ilk defa başıma geliyor.
Ekran kartı çok ısındığı için (80-85 derece) Afterburner üzerinden fan ayarını sonuna kadar açtım soğusun diye.
Hatta çok faydası dokunmasa da FPS kilidi de yaptım 90 FPS.
Ancak bu yeterli olmamış ki aşırı ısınmadan dolayı oyun çöktü ve ekran görüntüsündeki gibi bir uyarıyla karşılaştım.

"Techmopat'ın tuhaf tedbirleri yüzünden resim yükleyememekteyim."

Bilgisayar alırken ekstra FPS için bu ekran kartını seçmiştim. RTX 2060 ile RX 5700 arasında kalmıştım. Lakin şimdi tam olarak bir hata yapmış olduğumun farkına vardım.
NVIDIA ekran kartları rakibine göre 5-10 FPS geride kalsa da stabil oluyor. Bunu paylaşmamın sebebi varsa yorumlarız yazın. Bir ara AMD ve NVIDIA fanları arasındaki çekişmeler cinayete kadar gitmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen WattMan alıyorsunuz kartın soğutma yapısında problem yoksa yapabileceğiniz tek şey eski sürüm ekran kartı yazılımı yüklemek. Ufak bir ihtimal ama donanımsalsa zaten geçmiş olsun tek çareniz garanti.

Hocam çökmeler sıcaklıklar arttığı için yeni başladıysa bunun amd ile ne ilgisi var.Termal macunu bitmiştir onu yenileyebilirsiniz.2060'ın kötü modelleride çok ısınıyor.
O seride siyah ekran sorunu var zaten kronik ama yeni başladı diyorsunuz.

hata şu şekildeydi

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (283).png
    Ekran Görüntüsü (283).png
    9,1 KB · Görüntüleme: 63
Hocam Radeon arayüzüne girebiliyor musunuz bende bu hatayı defalarca aldım driver silinmişti hatta eğer sizde de driver silinmişse buna windows update sebep oluyor ben windows updateleri durdurdum ve artık böyle bir sorun yaşamıyorum.
Update'leri kontrol ettim herhangi bir eksik gedik yok, format attım. Yeni sezon Fortnite bakalım dedik crash sorunlarıyla attı bir kaç kez.
ben rtx 2070 kullanıyorum ve lowerclock yapmazsam afterburner ile beni oyundan atıyor :D lowerclock ile çözdüm ama problem ney bilmiyorum aşırı üzgünüm bu durumdan
Ben de hız yükseltmeyi düşünüyordum. Zaten garantisi bitti, ne fark eder diye düşünüyorum ama durup dururken yakmayalım şimdi daha alamayız.

Update'leri kontrol ettim herhangi bir eksik gedik yok, format attım. Yeni sezon Fortnite bakalım dedik crash sorunlarıyla attı bir kaç kez.

Ben de hız yükseltmeyi düşünüyordum. Zaten garantisi bitti, ne fark eder diye düşünüyorum ama durup dururken yakmayalım şimdi daha alamayız.
underclock yap

Geri
Yukarı