RX 5700 sistem için PSU önerisi

Link olmadığı için yanlış modeli buldum galiba. Pardon Hocam.

Keyfi değil ama 600W-650W yeterli oluyor, yukarısı için sistem geliştirmesini düşünmeniz gerekir, böyle bir sisteme de geliştirme uzun süre olmaz gibi. Belki ileri de daha üst seviye bir işlemciye geçmek isterseniz de sorun çıkartmaz diyelim.

Fsp Hydro 700 Serisi 700w 80+ Bronze Power Supply Güç Kaynağı - n11.com Mesajı düzenledim, asıl önerilen bu model galiba. Değilse tekrardan özür diliyorum :D
Keyfi değil aslında mesela OC yapmak isterseniz daha güç çekeceksiniz ve kule tipi soğutucu alsanız onun harcayacağı güç var mesela.
Anladım çok teşekkürler tekrar, şu an için gözüme kestirdiğim model şu olacak o zaman;
Eğer frisby'i elden çıkaramazsam da önerdiğiniz diğer modeller arasından bir seçim yapacağım artık :)

Güç kaynağı konusunda ülkemiz çok "fakir". EVGA, Seasonic ve daha çok güçlü modeller gelmedikçe elimizdekiler ile yetinmek zorundayız :D
Getirip bir şekilde satışını yapmak geldi sen böyle söyleyince aklıma ama genel olarak PSU çok önemsenen bir konu da değil gibi anlam veremediğim şekilde sistemin belkemiği aslında belki de...

Güç kaynağı konusunda ülkemiz çok "fakir". EVGA, Seasonic ve daha çok güçlü modeller gelmedikçe elimizdekiler ile yetinmek zorundayız :D
Bizim ülkede PSU anlayışı yabancılar kadar iyi değil çünkü. Adamlar budget sistemlerde bile 600-650W’lık Evga, SeaSonic PSU’lar kullanıyorlar çık şaşırıyorum açıkçası. Bizde o kültür oluşmamış daha. Adamlar bir sistemde işlemciye ekran kartına önem verdikleri kadar PSU’ya da önem veriyor.
Anladım çok teşekkürler tekrar, şu an için gözüme kestirdiğim model şu olacak o zaman;
Eğer frisby'i elden çıkaramazsam da önerdiğiniz diğer modeller arasından bir seçim yapacağım artık :)
Bu model iyidir dostum uzun yıllar götürür seni.

1- Mini ITX kasa, anakart.
2- PSU

Çeşitliliği yok ülkede. Bu hazır sistemlere koyulan PSU'ları değiştirin diye bas bas söylüyoruz ama bu sistemleri alan kişilerin % kaçı görüyor bunları?

2- PSU

Çeşitliliği yok ülkede. Bu hazır sistemlere koyulan PSU'ları değiştirin diye bas bas söylüyoruz ama bu sistemleri alan kişilerin % kaçı görüyor bunları?
ITX’i geçtim mATX anakart ve kasa bile yok ki ülkede. mATX X570 ve f/p iyi bir mATX kasa olsa imzamdaki sistemi mATX toplamak isterdim. Ufak ama güçlü şeyler çok güzel bence.

2- PSU

Bizim ülkede PSU anlayışı yabancılar kadar iyi değil çünkü. Adamlar budget sistemlerde bile 600-650W’lık Evga, SeaSonic PSU’lar kullanıyorlar çık şaşırıyorum açıkçası. Bizde o kültür oluşmamış daha. Adamlar bir sistemde işlemciye ekran kartına önem verdikleri kadar PSU’ya da önem veriyor.

Bu model iyidir dostum uzun yıllar götürür seni.
Yarama tuz basıyorsunuz :D "Ülkede başka dert mi kalmadı" diyenlere cevaben; evet. Bilişimport yavaş yavaş ülkeye Arctic, BeQuiet!, Fractal Design soksa bile yeterli değil veya fiyatlar çok uçuk. İyi bir firmanın anlaşıp getirmesi gerek.

ITX konusu da gerçekten saçmalık, ATX anakartında daha fazla çeşitlilik var ancak çoğu kullanıcı 2 tane M2 portunu doldurmuyor bile veya ITX sistemlerde 3.5" veya 2.5" bir depolama kullanmak yerine direkt olarak 1 tane M2 yetiyor.

1 tane de PCI-e slotu ile çok güzel ilerleniyor. A320 çipsetli ITX 700₺. Bu durumda en azından mATX seçiliyor.

Konu dağıldı, yeni bir konu açarak sizleri etiketleyeceğim. İyi geceler :)

Bu arada ITX sistemleri insanlar yeni yeni tanıyor. Ben 15 yaşındayım ve en fazla 2-3 yıldır biliyorum ITX sistemleri. SFX güç kaynaklarını zaten çok yeni biliyorum. Ülkede en çok ATX ve mATX var bu da biraz fiyatlandırmadan F/P anakartlar genelde mATX olduğundan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı