RX 5700 sistem oyun oynarken kapanıyor

52Smaug52

Centipat
RX 5700 ekran kartına 500W PSU yetmez mi? Denedim, çoğu oyunda herhangi bir sorun yaşamadım. SSD kaynaklı bir kapanma olduğunu düşünyorum sadece.
Cok gerekliyse ucuz, en fazla 300 TL'lik bir PSU önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kötüyse her şey olabilir. 1080Ti aldım arkadaştan geçtiğimiz günlerde (600W gerektiriyor) ama 650W 80+ white sertifikalı bir PSU (Corsair VS650) dayanamadı karta ve bozuldu. Önerim FurMark test yapman. Test sırasında eğer reset atarsa baş şüpheli PSU'dur. Öyleyse de minimum 80+ gold bir şey alın derim. Hatta bence iade edebileceğiniz bir yerden alın, bağlayın sisteme. Eğer reset atmazsa sizde kalsın. Atarsa geri gönderin ve diğer sebepleri araştırın. Bunlar arasında olabilecekler;

-Ram (Memtest yapılarak kontrol edebilirsin)
-Hard Disk
-İşlemci ısınması
-Anakart

bu sırayla gidilebilir.

PSU kötüyse her şey olabilir. 1080Ti aldım arkadaştan geçtiğimiz günlerde (600W gerektiriyor) ama 650W 80+ white sertifikalı bir PSU (Corsair VS650) dayanamadı karta ve bozuldu. Önerim FurMark test yapman. Test sırasında eğer reset atarsa baş şüpheli PSU'dur. Öyleyse de minimum 80+ gold bir şey alın derim. Hatta bence iade edebileceğiniz bir yerden alın, bağlayın sisteme. Eğer reset atmazsa sizde kalsın. Atarsa geri gönderin ve diğer sebepleri araştırın. Bunlar arasında olabilecekler;

-Hard Disk
-İşlemci ısınması
-Anakart

bu sırayla gidilebilir.
O PSU yanlış hatırlamıyorsam sorunluydu çünkü arkadaşımın 5700 XT'sini bile çalıştıramadı. Önerilen 550 watt'dı bide.

-Hard Disk
-İşlemci ısınması
-Anakart

bu sırayla gidilebilir.
Sarı etiketli PSU ise yani 2017 serisi VS650 ise her şey beklenir çünkü o model kronik sorunlu.

Sarı etiketli değil yeni gri etiketli seriydi ama yine de cortladı. Ben de araştırmalarım sonucu zaten sarı olsa hiç bağlamadan değiştirecektim ama yeni seri çıkınca bağladım. O ara sistem için ayırdığım bütçeyle o geçti elime anca. Şimdi 750W Seasonic Focus Plus 80+ Gold kullanmaya başladım dertler sona erdi. Yani umarım. Bir süredir reset yemedim 🧿

Yeni konular

Geri
Yukarı