RX 5700 XT AMD Radeon sürücü zaman aşımı

sergukc

Centipat
Sapphire Nitro+ RX 5700 XT.
Ryzen 5 3600.
MSI B450M A-PRO Max.
G.Skill 3200MHz RAM 16 GB Single.
Samsung SSD 860 EVO 250GB.
650W PSU.

AMD sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası alıyorum.
Nerelerde karşılaşıyorum:
1. Herhangi bir video editleme uygulamasına girmeye çalışırken, program açıldıktan 2-3 saniye sonra. (Movavi, abobe)
2. Steam aimlabs (aiminizi geliştirmek için antrenman uygulaması) uygulamasına giriyorum uygulamadan atmıyor (uzun süre uygulamanın ana ekranında bekledim hata vermedi, uygulamadan da atmadı).fakat uygulamada herhangi bir antrenmana tıklayıp başladıktan sonra, antrenman bittiği gibi siyah ekran ve peşinden sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası.(antrenmanı oynatıyor fakat bittiği gibi siyah ekran geliyor 3-4 saniye, ekran donuyor, uygulama kapanıyor, sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası geliyor.
3. Bazen masaüstüne sağ tıklayınca, herhangi bir şeye tıklayınca da oluyor rastgele yani.
4. Şu aralar daha değişik bir şey olmaya başladı onun resmini paylaşıyorum. Sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası alıyorum sonrasında oyuna falan girdiğimde görüntü bozuluyor. Bazen masaüstünde de görüntü bozuk oluyor restart atıyorum düzeliyor.

Neleri denedim?
1. AMD desteğe mail attım dedikleri talimatları yaptım. Dedikleri şeyler AMD'nin kendi driver silme programı ile driverleri silip baştan kurmak. Denedim olmadı.
2. Başka bu sorunları yaşayan kişilere rastladım bu sitede. Onlara denen şeyleri de yaptım. Mesela DDU ile driverleri kaldırıp tekrar yükledim.
3. son sürüm driveri değil de başka sürümleri de denedim yine de çözüm olmadı hata devam etti.
4. BIOS güncelledim.
5. Aeygıt yöneticinden ekran kartına gelip cihazı devre dışı bırak dediğimde. Hiçbir hata almadan aimlabste kullanabiliyorum, video editleme programı da kullanabiliyorum. Yani kullanabiliyorum dediğim ne kadar uzun süre uygulamada kalsam da hata almıyorum fakat ekran kartını devre dışı bıraktığım için, örneğim Steam aimlabsde FPS diye bir şey olmadığı için antrenmanı yaparken fare soldan sağa 85 saatte gidiyor.

Yani sadece demek istediğim uygulamalar bu şekilde açılıyor ve ne yaparsam yapayım hata almıyorum. Bunu şu yüzden anlattım acaba bu yaptığım şey sonucunda problemin, bilgisayarımdaki diğer parçalardan kaynaklanmadığı, ekran kartından kaynaklandığı sonucuna varabilir miyiz diye anlattım.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 3333.png
    3333.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 29
  • Adsız.png
    Adsız.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 38
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 37
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    1 MB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve 20.11.2 sürümünü kurun.
Olmazsa aygıt yöneticisinden (DDU ile kaldıktan sonra)cihazı kaldır deyip bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Ekran kartınızı başka sistemde test edin.

Ryzen 5 3600.
MSI B450M A-PRO Max.
650W PSU.

1. Herhangi bir video editleme uygulamasına girmeye çalışırken, program açıldıktan 2-3 saniye sonra. (Movavi, abobe)
2. Steam aimlabs (aiminizi geliştirmek için antrenman uygulaması) uygulamasına giriyorum uygulamadan atmıyor (uzun süre uygulamanın ana ekranında bekledim hata vermedi, uygulamadan da atmadı).fakat uygulamada herhangi bir antrenmana tıklayıp başladıktan sonra, antrenman bittiği gibi siyah ekran ve peşinden sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası.(antrenmanı oynatıyor fakat bittiği gibi siyah ekran geliyor 3-4 saniye, ekran donuyor, uygulama kapanıyor, sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası geliyor.
3. Bazen masaüstüne sağ tıklayınca, herhangi bir şeye tıklayınca da oluyor rastgele yani.
4. Şu aralar daha değişik bir şey olmaya başladı onun resmini paylaşıyorum. Sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası alıyorum sonrasında oyuna falan girdiğimde görüntü bozuluyor. Bazen masaüstünde de görüntü bozuk oluyor restart atıyorum düzeliyor.

Neleri denedim?
1. AMD desteğe mail attım dedikleri talimatları yaptım. Dedikleri şeyler AMD'nin kendi driver silme programı ile driverleri silip baştan kurmak. Denedim olmadı.
2. Başka bu sorunları yaşayan kişilere rastladım bu sitede. Onlara denen şeyleri de yaptım. Mesela DDU ile driverleri kaldırıp tekrar yükledim.
3. son sürüm driveri değil de başka sürümleri de denedim yine de çözüm olmadı hata devam etti.
4. BIOS güncelledim.
5. Aeygıt yöneticinden ekran kartına gelip cihazı devre dışı bırak dediğimde. Hiçbir hata almadan aimlabste kullanabiliyorum, video editleme programı da kullanabiliyorum. Yani kullanabiliyorum dediğim ne kadar uzun süre uygulamada kalsam da hata almıyorum fakat ekran kartını devre dışı bıraktığım için, örneğim Steam aimlabsde FPS diye bir şey olmadığı için antrenmanı yaparken fare soldan sağa 85 saatte gidiyor.

Yani sadece demek istediğim uygulamalar bu şekilde açılıyor ve ne yaparsam yapayım hata almıyorum. Bunu şu yüzden anlattım acaba bu yaptığım şey sonucunda problemin, bilgisayarımdaki diğer parçalardan kaynaklanmadığı, ekran kartından kaynaklandığı sonucuna varabilir miyiz diye anlattım.

Hocam çözüm olarak rehberime bakın. Ama bu kartlara hiçbir şey fayda etmiyor sorunu çözemiyorlar bir türlü. Ben sattım kurtuldum sizde kurtulursunuz umarım.

Ryzen 5 3600.
MSI B450M A-PRO Max.
650W PSU.

1. herhangi bir video editleme uygulamasına girmeye çalışırken, program açıldıktan 2-3 saniye sonra. (Movavi, abobe)
3. bazen masaüstüne sağ tıklayınca, herhangi bir şeye tıklayınca da oluyor rastgele yani.
4. şu aralar daha değişik bir şey olmaya başladı onun resmini paylaşıyorum. Sürücünüz zaman aşımına uğradı hatası alıyorum sonrasında oyuna falan girdiğimde görüntü bozuluyor. Bazen masaüstünde de görüntü bozuk oluyor restart atıyorum düzeliyor.

Neleri denedim?
2. başka bu sorunları yaşayan kişilere rastladım bu sitede. Onlara denen şeyleri de yaptım. Mesela DDU ile driverleri kaldırıp tekrar yükledim.
4. BIOS güncelledim.
5. aeygıt yöneticinden ekran kartına gelip cihazı devre dışı bırak dediğimde. Hiçbir hata almadan aimlabste kullanabiliyorum, video editleme programı da kullanabiliyorum. Yani kullanabiliyorum dediğim ne kadar uzun süre uygulamada kalsam da hata almıyorum fakat ekran kartını devre dışı bıraktığım için, örneğim Steam aimlabsde FPS diye bir şey olmadığı için antrenmanı yaparken fare soldan sağa 85 saatte gidiyor.

Ekran kartı driverların güncel mi değilse güncelle.

Ekran kartı driverim güncel, DDU ile kaldırıp yeniden yüklemeyi denedim. Başka sistemde test etme imkanı bulursam edeceğim. Attığınız rehbere bakacağım teşekkürler. Ekran kartımı da alalı çok olmamıştı üzdü bu durum. Belki daha sonra garantiye yollayabilirim.

Geri
Yukarı