RX 5700 XT az kullanım sorunu

redrevenge

Centipat
Merhabalar Battlefield V ve diğer çoğu oyunda 2K çözünürlükte ekran kartının %50-%60 kullanıyor daha yeni format atıp Windows 10 2004 kurdum bununla bir alakası olabilir mi? Driver silip yüklemeyi denedim. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Acaba önceden farklı bir fps mi alıyordunuz da sonradan oldu bu. Bu ekran kartı kullanım oranı her zaman %100 olacak diye bir kaide yok çünkü. Ne kadar ihtiyaç varsa o kadar harcanır. Grafiğiniz ne kadar yüksekse o her zaman yüksek kullanım yapmaz, eğer ekran kartına ihtiyaç varsa yük biner. Hangi oyunda hangi grafik ayarlarından aldınız bu fps’i.
Anlıyorum fakat ölçüm yaptığım oyun 2K çözünürlükte ultra ayarlarda Battlefield V. Sizce de ekran kartı kullanımının %70 üstüne çıkmaması saçma değil mi ?
Bildiğim kadariyla ekran kartının (msi,asus vb.) Kendi yazilimlariyla yapılıyordu. Bu mod geçişi
Ekran kartı modelim Sapphire NİTRO+ fakat Sapphire uygulamasında böyle bir ayarlama göremedim.
Gerçekten delirmek üzereyim güç ayarlarını vs. kontrol ettim nasıl çözebilirim bu sorunu gaming mod veya silence mod ayarlarını bulamadım. Aklıma tekrar format dışında bir çözüm gelmiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı