RX 5700 XT düşük oyun performansı

PunchLiner

Hectopat
Selamlar, RX 5700 XT oyun içi değerlerini aşağıdaki görselde paylaşıyorum. Oyun yüksek güç isteyen bir oyun ancak yeteri kadar performans alamadığımı düşünüyorum. Hangi oyunu oynarsam oynayayım hem en düşük hem de en yüksek ayarlarda hep aynı FPS değerlerini alıyorum. Sizin görüşünüz nedir?

Dosya Ekleri

• game.png
    game.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 129
  • game2.png
    game2.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 123
Hangi oyunu oynarsam oynayayım hem en düşük hem de en yüksek ayarlarda hep aynı FPS değerlerini alıyorum. Sizin görüşünüz nedir?
Bu şekilde performans ölçülmez.
İnternetten testlerini izle aynı ayarları kullanarak aynı oyunu oyna ve değerleri (FPS, kullanım, sıcaklık...) karşılaştır ve son değerleri bizle paylaş.

Selamlar, RX 5700 XT oyun içi değerlerini aşağıdaki görselde paylaşıyorum.
Nerede ben göremiyorum? Kart modelini de paylaş lütfen.

Furmark testlerinden anlamıyorum onlardan bu kadar bilgi öğreneceğimizi de sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@PanzerTR @Lyrinx, görsel ile oyun içi değerlerini atıyorum.

1 tane değer atmışsın onda da eksikler var.
Bize daha çok bilgi lazım, ayarların da buna dahil.

Ekran kartı çok düşük kullanımda, oyunu ilk defa gördüğüm için FPS hakkında bir şey diyemeyeceğim. Tam sistem nedir? Darboğaz olabilir.

Witcher 3 oynarken Full 99 kullanım ama bazı sahneler bunu 30'lara çekiyor o anlardan birine gelmiş olabilir bu arada oyun Conqueror's Blade ise sıkıntılı bir oyun olduğunu söyleyeyim.

1 tane değer atmışsın onda da eksikler var.
Bize daha çok bilgi lazım, ayarların da buna dahil.

Witcher 3 oynarken Full 99 kullanım ama bazı sahneler bunu 30'lara çekiyor o anlardan birine gelmiş olabilir bu arada oyun Conqueror's Blade ise sıkıntılı bir oyun olduğunu söyleyeyim.
Eksik bilgileri söylerseniz onları da ekleyeyim. Her oyunda aynı, Conqueror's Blade'e has bir şey değil maalesef..

Ekran kartı çok düşük kullanımda, oyunu ilk defa gördüğüm için FPS hakkında bir şey diyemeyeceğim. Tam sistem nedir? Darboğaz olabilir.
16GB RAM, Ryzen 7 2700X işlemci, RX 5700 XT ekran kartı, B450M A-Pro Anakart, her oyunda çok düşük kullanımda ekran kartı, sanki tasarruf ediyor bir şeylerden..

Oyun 30 FPS'e kitlenmiş görünüyor. Bu kartta bu FPS normal değil.
Kitlenme yok, yeni görsel yüklüyorum bunun için.

Dosya Ekleri

• yeniss.jpg
    yeniss.jpg
    574,2 KB · Görüntüleme: 41

Geri
Yukarı