RX 5700 XT Ekran kartı bazı oyunlarda kare renkler çıkarıyor

KöroğluDarius

Centipat
Başlıktada belirttiğim gibi, erkan kartında bazı oyunlar donuyor ve siyah ekran veriyor. Ve bazen de ekte bulunan resimler gibi ekranda kare kare renkler oluyor ve birbirine karışıyor. Kartın tam modeli Sapphire RX 5700 XT referans kart. İlk çıktığı vakitlerde almıştım. Sizce kartımda arıza mı var?
Arada da oyunlardan atıyordu, hep driver kaynaklıdır diye geçiştiriyordum.
Sizce ne yapmalıyım, karta sıkıntı var mı diye test yapabileceğim bir program var mı?
Bu evde kalma muhabbeti olmasa direkt aldığım yerden servise gönderirdim de, PC'siz vakit geçmez.

Dosya Ekleri

• IMG_20200326_005317.jpg
    IMG_20200326_005317.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 95
  • IMG_20200326_005358.jpg
    IMG_20200326_005358.jpg
    862,4 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar sağlıklı günler ekran kartı arızalı servise göndermenizi tavsiye ederim.
Teşekkürler , ama şu evde kalma muhabbeti olduğundan göndermek istemiyorum şu anlık. Daha da kötüye gitmez değil mi ?
Galiba kartta arıza var.

FurMark ve OCCT ile test eder misin?
Yazdığınız programları bilmiyorum , benimle paylaşacağınız herhangi bir rehber varmı ?
Herhangi bir OC işlemi var mı?
Hayır , sadece ekran kartı fanında oynama yapıyorum.

Ben buna benzer bir durumu RTX 2060 kartında yaşamıştım. Karelenme, tuhaf noktalar, yeşil çizgiler oluyordu. Servise gönderdiğimde arızalı bulunmuştu ve iade aldım.

Ben buna benzer bir durumu RTX 2060 kartında yaşamıştım. Karelenme, tuhaf noktalar, yeşil çizgiler oluyordu. Servise gönderdiğimde arızalı bulunmuştu ve iade aldım.
Sıfırını göndermek yerine paramı iade ettiler ?
Galiba kartta arıza var.

FurMark ve OCCT ile test eder misin?
Memtest bu , öbürünün ayarlarını bilmediğimden yapmadım.

Dosya Ekleri

• 20200326-021750-GPUMemtest.png
    20200326-021750-GPUMemtest.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Öncelikle selamın aleyküm ekran kartında artefact problemi var yani kısaca chipset arızalı driverden kaynaklı değil ekran kartınızı mutlaka yakın zamanda garantiye verin size 0 rını versinler iyi akşamlar.
Teşekkürler, ama şu evde kalma muhabbeti olduğundan göndermek istemiyorum şu anlık. Daha da kötüye gitmez değil mi?

Yazdığınız programları bilmiyorum, benimle paylaşacağınız herhangi bir rehber var mı?

Hayır, sadece ekran kartı fanında oynama yapıyorum.

Daha kötüye gitme ihtimali var ekran kartı komple bozulabilir yanabilir kısaca şu an ölü durumda ekran kartınız en yakın zamanda mutlaka garantiye verin pişman olmayın sonradan.

Öncelikle selamın aleyküm ekran kartında artefact problemi var yani kısaca chipset arızalı driverden kaynaklı değil ekran kartınızı mutlaka yakın zamanda garantiye verin size 0 rını versinler iyi akşamlar.

Daha kötüye gitme ihtimali var ekran kartı komple bozulabilir yanabilir kısaca şu an ölü durumda ekran kartınız en yakın zamanda mutlaka garantiye verin pişman olmayın sonradan.
Ölü derken ?
Çok sık olmuyor bu durum , bazı oyunlarda dediğim gibi. Ama yinede sormak istiyorum , sonradan neden pişman olayım ki ? Sonuçta garanti devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı