RX 5700 XT Mech dalgalı sıcaklık değerleri

kadirkyr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 4 ay önce sistem topladım ve ekran kartı olarak 5700 XT Mech OC modelini aldım. Problemli bir kart fakat garip olan ekran kartım boştayken 35 derecede yük altındayken 82 derecede çalışıyor. Sizce bu değerler normal mi? GTA V gibi bir oyunda rahat rahat oynamam gerekirken sıcaklık 75 derecelere çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılan kasalar sıcaklıklarda büyük rol oynar, hangi kasayı kullanıyorsun öncelikle?

not olarak: Oyun esnasında ekran kartlarının o değerlere ulaşması sıradışı değil.

Hocam o kadar yüksek TDP değerine sahip ve soğutması nispeten kötü bir ekran kartıyla yük altında o sıcaklıklar çok da anormal değil. 75-80 üstüne çıkmazsa ideal sıcaklık denebilir.

şöyle mesela gta v düşük ayarda da yüksek derecede geziyor yüksek ayarda da

Artık güncel oyunların düşük ayarları bile yüksek oranda ekran kartını kullanabiliyor, çünkü grafik ve gerçekçilik hala çok fazla. Arkadaşın dediği gibi o ekran kartında o sıcaklıklar anormal değil. Test videoları izlediniz mi hiç? Eğer kart ile ilgili problem olduğu kanaatine varırsanız servise gönderin.

Artık güncel oyunların düşük ayarları bile yüksek oranda ekran kartını kullanabiliyor, çünkü grafik ve gerçekçilik hala çok fazla. Arkadaşın dediği gibi o ekran kartında o sıcaklıklar anormal değil. Test videoları izlediniz mi hiç? Eğer kart ile ilgili problem olduğu kanaatine varırsanız servise gönderin.
bu model için çok video yok sıcaklığı kasanının üst tarafına 2 egzoz fan takarak düşürebilir miyim

Arkadaşıma da zamanında RX 5700 XT Mech gibi giriş seviye soğutma alma, biraz daha bekle demiştim ancak beni dinlememişti. Sıcaklığı 75-90 arası geziyor bu ekran kartının. Bu sebeple MSI problemleri düzeltip "GP Edition" olarak tekrar çıkardı bu ekran kartını. Yani çok bir problem yok ama o sıcaklık değerlerini görmeniz doğal maalesef.

NOT: Bu RX 5700'müş, 5700 XT'nin GP'si yok sanırım.

Arkadaşıma da zamanında RX 5700 XT Mech gibi giriş seviye soğutma alma, biraz daha bekle demiştim ancak beni dinlememişti. Sıcaklığı 75-90 arası geziyor bu ekran kartının. Bu sebeple MSI problemleri düzeltip "GP Edition" olarak tekrar çıkardı bu ekran kartını.

hocam ben bunu çok araştırdım gp modeli 5700 için geçerli benim kartım 5700 xt bu model de gp yok

Yeni konular

Geri
Yukarı