Sapphire RX 5700 XT sıcaklık değerleri

Pulse bende de var. Sıcaklık değerlerine aşağıdaki konudan bakabilirsiniz;
Peki bir bakabilirmisiniz memory clock (bellek saati) kaç görünüyor. Amd adrenaline ekran kartı yazılımında donanım seçeneğinde ve msi afterburner programında 875 mhz yazıyor normalde 1750 mhz olması gerekmiyor mu? Bir de kart boşta kaç derece benimki 55-58 derece. Kasa soğutmam iyi. Eski kartım rx 590 boşta 30-40 derece arasıydı bu bana fazla geldi.

Peki bir bakabilirmisiniz memory clock (bellek saati) kaç görünüyor. Amd adrenaline ekran kartı yazılımında donanım seçeneğinde ve msi afterburner programında 875 mhz yazıyor normalde 1750 mhz olması gerekmiyor mu? Bir de kart boşta kaç derece benimki 55-58 derece. Kasa soğutmam iyi. Eski kartım rx 590 boşta 30-40 derece arasıydı bu bana fazla geldi.
Boşta 45 derece, bellek saati her zaman aynı olmaz ki kullanıma göre değişir.

Boşta 45 derece, bellek saati her zaman aynı olmaz ki kullanıma göre değişir.
Anladım dediğinizi ama ben bellek frekansından bahsetmiyorum dediğim yere bakarsanız görebilirsiniz. Merak ediyorum bakıp söylerseniz sevinirim. Bu arada windows güç ayarlarını değiştirdim. Amd high performance'dan Amd balanced'a aldım. Ekran kartının boştaki sıcaklığı 36-37 dereceye düştü. Diğer vrm, bellek ısısı hepsi düştü. Sebep buymuş :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı