RX 5700 XT model tavsiyesi

Yaklaşık 10 aydır 5700XT Nitro+ kullanıyorum. 7 ay 1080P olarak kullandım, 3 aydır da 4K TV'de kullanıyorum. Hiçbir ayar yapmadan varsayılan değerlerde kullanıyorum. En fazla 74 derece sıcaklığı gördü kart. WattMan, yeşil ekran, reset atma, siyah ekran bu gibi hataların hiçbirisiyle karşılaşmadım. Bir keresinde donma yaşıyordum. Onuda anakartın BIOS güncelleme sonrasında yaşadım. Önceki BIOS versiyonuna geçtikten sonra oda kalmadı.

Şuanki sisteminiz kaç TL'dir? FPS oyunlar da kaç FPS alıyorsunuz Crysis türü oyunlarda kaç FPS alırsınız ya da benzeri türü oyunlarda?
WHQL Driver'ın ne olduğunu bilerek yazıyorum. RX 480 ilk çıktığında almıştım. WattMan hataları, oyun kaydında sesi nadiren kaydetmesi, en sonunda da oyunda saniyede bir takılıyordu. Undervolt ile idare ettim takılmaların. En sonunda yandı kart. Yıl olmuş 2020 hala çözemedi bu hataları. Üstelik yeni kartlarında da var bu hatalar. Anlaşılan firma pek takmıyor bunu. Sizi takmayanı siz de takmayın derim.
MSI RX 480 Gaming X 8G kullanıyordum. Her AMD kullanan gibi bilgisayarı güvenli modda açıp, orada DDU ile eski sürücüyü kaldırıp yeni WHQL Driver kurardım.
Rainbow Six Siege oynarken oyunda sürekli crash vermeye başladı. Sonra o çok güvenilen WHQL Driver'ın Update notes kısmında bilinen hatalara baktım Rainbow Six Siege'de duvar veys bomba patladığında oyun çökebilir yazıyordu. Aylarca çıkan WHQL Driver'larda bu devam etti. Bahsettiğim kıyı da köşede kalmış bir oyun değil sonuçta.
İlk bilgisayarımız 486 DX66 idi. 1990'lı yıllardan beri takip ederim. Yıllarca müşterisine böyle hizmet eden firmanın ürünlerine kefil olunmaz.
Forumdaki arkadaşlara öneride bulunurken göz boyamayın lütfen. Birilerinin emeği ile alınıyor bu ürünler. Elektronik ürünler satan market satıcısı gibi davranmayın.
Forumda öneri isterken çok kararsız insanla karşılaşıyoruz. Göz boyamak yerine kılavuzluk yapın. Doğru bilgi için inceleme ve ürün yorumlarına da yönlendirin.
Maalesef birçok tüketicinin bilgileri süzme kabiliyeti çok zayıf.

Çoğu yere bakmıştım çoğu sorun giderildiği yazıyordu.

Şuanki sisteminiz kaç TL'dir? FPS oyunlar da kaç FPS alıyorsunuz Crysis türü oyunlarda kaç FPS alırsınız ya da benzeri türü oyunlarda?

Çoğu yere bakmıştım çoğu sorun giderildiği yazıyordu.
Ah be güzel kardeşim, RX 5700 serisindeki sorunlar bu kadar aşikar iken çoğu yerli yabancı forum sitelerinde ve AMD'nin kendi forumlarında açılan şikayet konuları bu kadar fazla iken, kartı 3-5 sorunsuz kullanan arkadaştan burada seni ikna edecek bir şeyler duymaya çalışıyorsun. Yapma güzel kardeşim, ben yaptım o hatayı sen yapma diye konuda tecrübelerimi de paylaştım.
Tabi ki aldığın kart sorunsuz da çıkabilir. Fakat bu kadar fazla sorun yaşayan varken, bu kumarı oynamaya değer mi. Yazık az parada değil oynayacağın kumar.

Ah be güzel kardeşim, RX 5700 serisindeki sorunlar bu kadar aşikar iken çoğu yerli yabancı forum sitelerinde ve AMD'nin kendi forumlarında açılan şikayet konuları bu kadar fazla iken, kartı 3-5 sorunsuz kullanan arkadaştan burada seni ikna edecek bir şeyler duymaya çalışıyorsun. Yapma güzel kardeşim, ben yaptım o hatayı sen yapma diye konuda tecrübelerimi de paylaştım.
Tabi ki aldığın kart sorunsuz da çıkabilir. Fakat bu kadar fazla sorun yaşayan varken, bu kumarı oynamaya değer mi? Yazık az parada değil oynayacağın kumar.

Haklısın tabii ama 2070'ler de aşırı pahalı 4.000TL lik ekran kartı neredeyse 2080 yaklaşıyor 2070S le kafa kafaya eğer düzelmişse bence bu kumarı oynamaya değer. Fikirlerini söylediğin için teşekkür ederim .

Şu anki fiyatından haberim yok. Ben topladığım dönemde monitör dahil 8350 TL tutmuştu. Gözlemlediğim kadarı ile sorun yaşamayanların geneli Nitro+ modelini kullanıyor. Bu sizde sorunsuz kullanırsınız anlamına gelmiyor. Ben kendi deneyimlerimi aktardım ama bazı arkadaşlar zorla aldırmaya çalışıyoruz sanıyor. İyi yönünü nasıl aktarıyorsam kötü yönünü de öyle aktarıyorum. FPS konusunda A.C odessy oynuyorum ve 4K ultrada 35-40 FPS, 2K ultrada 70-75 FPs civarı vermekte. Crysis oyununu en son 6 sene önce oynamıştım hiç test etmedim onu.

Şu anki fiyatından haberim yok. Ben topladığım dönemde monitör dahil 8350 TL tutmuştu. Gözlemlediğim kadarı ile sorun yaşamayanların geneli Nitro+ modelini kullanıyor. Bu sizde sorunsuz kullanırsınız anlamına gelmiyor. Ben kendi deneyimlerimi aktardım ama bazı arkadaşlar zorla aldırmaya çalışıyoruz sanıyor. İyi yönünü nasıl aktarıyorsam kötü yönünü de öyle aktarıyorum. FPS konusunda A.C odessy oynuyorum ve 4K Ultra'da 35-40 FPS, 2K Ultra'da 70-75 FPS civarı vermekte. Crysis oyununu en son 6 sene önce oynamıştım hiç test etmedim onu.

Benim 2K takıntım yok. 1080P Ultra bana fazlasıyla yetecektir. Ben de Nitro+ düşünüyorum en iyisi o diyorlar zaten. Soğutma olsun frekans olsun.

2070S'ler iyi ama XT'lere göre aşırı pahalılar. Sorunsuz bir tane bulabilirsem uzun ömürle kullanabilirim 3 yıl falan.

Sizin kasanız toplam kaç TL şu an?
Şu an sadece kasa 10 k civarı. VATANBİLGİSAYAR'dan toplamıştım kasayı. Dolar vs... baya artmış fiyatlar. KDV indirimi ile toplamıştım sizde öyle yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı