RX 5700 XT model tavsiyesi

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Normalde 4000 TL’ye Gigabyte RX 5700 XT alacaktım. Fakat 2 günde 400 TL zam gelmiş. Tek seçenek ince hesap Gaming gecesi gibi gözüküyor. Genellikle 4000 TL civarında Sapphire Pulse, MSI Gaming ve Gigabyte Gaming OC modelleri arasından hangisini önerirsiniz? Sapphire Nitro+ indirimlerle birlikte 4000 TL civarına düşer mi? Bugün paramı dolara çevireceğim için pek acelem yok fakat evlere tıkandığımız bu günlerde ne kadar çabuk alırsam o kadar iyi. Yardım eden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da F/P açısından en mantıklı olan Gigabyte gibi geliyor. Ben de Sapphire Nitro+ almak isterim fakat bütçeyi aşıyor. İndirime girerse düşünmeden Nitro+ alırım.
Bu kart hakkında ne düşünüyorsunuz? Güzel bir indirim var. Kronik vida sorunu var diye biliyorum fakat torunlara baktığımda sorun çıksa bile ilgileniyorlar. Almaya değer mi?

Son düzenleme:
Yükte kaç derece kadar çıkıyor? Fan sesi gece oyun oynarken duyabilecek seviyede mi? Ayrıca fan stop özelliği var mı?
Hafif oyunlarda 45-50 derece yük bindiren oyunlar da genel de 65-68 aralığın da çok nadir 70 i görüyor. Fan sesini ben duymuyorum fan stop özelliği nedir onu bilmiyorum. OCCT ile 5 dakika boyunca yaptığım stress testinin görselini bırakıyorum daha net yardımcı olabilir.
stress.jpg

Buda FurMark ;
furmarktest.jpg

Hafif oyunlarda 45-50 derece yük bindiren oyunlar da genel de 65-68 aralığın da çok nadir 70 i görüyor. Fan sesini ben duymuyorum fan stop özelliği nedir onu bilmiyorum. OCCT ile 5 dakika boyunca yaptığım stress testinin görselini bırakıyorum daha net yardımcı olabilir.
Eki Görüntüle 718027
Buda FurMark ;Eki Görüntüle 718029
Sıcaklık değerleri çok iyi. Fan stop ekran kartı 60 dereceye çıkana kadar fanın durmasıdır. Yani video izlerken fan sesi duymuyorsunuz. O özellik olmasa bile fiyatına göre soğutması çok iyi ve tasarımı çok hoş 4000 TL civarı bulursam düşünmeden alacağım. Yardımınız için de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı