RX 5700 XT nasıldır?

5700XT Pulse kullanıcısıyım 77 derece üzerini görmedim. 20.4.2 WHQL sürücüsü kullanıyorum bir kere bile oyunda kapanmadı. Bu arada 20.4.2 den sonra çıkan tüm sürücüler WHQL sertifikası alacak düzeyde çünkü bunlar 20.4.2 geliştirilmiş hali AMD sadece her sürücü çıkardığında Microsoft'un cebini doldurmak isteniyor yani WHQL 20.4.2 den sonrasında var olarak görebilirsiniz. Kart saf güçte 1080p ultrada 3 yıl götürecek düzeyde Ryzen 5 3600 ile 4.35GHZ'de 3600MHZ Ram ile kullanıyorum. YouTube deki testlerden bir tık yüksek fps alıyorum Ryzen 5 3600 4.35'de 3600MHZ Ram ile efsane uyum sağlıyor. Yani diyeceğim kartta bende hiçbir sorun çıkmadı ısınma takıntım olmadığı için Pulse aldım bütçe varsa Nitro+ veya XFX Thic III alınabilir. Diyeceklerim bu kadar.

Bütçen varsa ve RX 5700XT almaya karar verdiysen hiç Sapphire vs. ile kafa yormana gerek yok direk MSI Gaming X modelini alıp geçebilirsin.

Bilgisayar toplayacağım ve ekran kartı olarak ASUS ROG STRIX RX 5700 XT modelini almayı düşünüyorum fakat bazı kişiler normalden fazla ısındığını söyledi doğru mu?
(Eğer normalden fazla ısınıyorsa Sapphire Nitro + olanı alacağım.)
Bence RTX al Ray Tracing falan ileride coşar. + TDP daha düşük diye hatırlıyorum ama emin değilim.

Kararımı değiştirdim ve RTX 2070 Super almayı düşünüyorum artık.
RTX 2070 Super'den me.

RTX 2070 Super'den memnun musunuz ?
NVIDIA ekran kartları sizi üzmez.İçiniz rahat bir şekilde alabilirsiniz ama model araştırması yapmakta da fayda var.Palit RTX 2070 Super GP , Gigabyte RTX 2070 Super Windforce ve Gigabyte RTX 2070 Super Gaming modellerine bakabilirsiniz.Palit'in JS modeli de oldukça iyidir fakat stok sıkıntısı var.Bu kartlar'ın MSI ve ASUS modellerinden altta kalır tek bir yanı yok.Hepsinin soğutması oldukça iyi ve fiyat açısından diğerlerine nazaran daha uygunlar.

Geri
Yukarı