RX 5700 XT Nitro+ ekran kartını satıp RTX model karta geçmek

AMD Ryzen 5 3600
O işlemciye 1080P'de RTX 3060 üstü darboğaz yapar. RTX bir karta geçeceksen ve darboğazsız kullanmak istiyorsan 2K monitör alman yararına olur.

Aynı şekilde benim elimde de bir 5700XT vardı ve 9K gibi bir fiyata geçen hafta sattım. Stoklar düzelince 5600X+3060-TI veya 2K monitör+3060TI-3070 düşünüyorum. Benim işlemcim de 3600 ve malesef RTX 3060 bile 1080P de darboğaz yapıyor. 240Hz bir monitörüm bulunuyor o nedenle işlemci ve kart almak daha mantıklı geliyor. Aceleniz yok ise satıp bekleyebilirsiniz.

AMD Ryzen 5 3600.

O zaman elindeki kartın kıymetini bilmeni tavsiye ederim. RX 5700 XT'nin üstüne alacağın her kart az çok 1080p de darboğaz yapacaktır, yeni kart almanın bir anlamı kalmaz. Kendim de 3600 ile RX 5700 kullanıyorum. Değiştirme gereği duymuyorum. Bazı insanlarda yeni modeller çıkınca eski kartlar çöp oldu algısı oluyor. Sizin için söylemiyorum yanlış anlamayın. Eğer beklentilerinizi karşılıyorsa herhangi bir WattMan vs. sorunla karşılaşmıyorsanız RX 5700XT hala çok iyi kart. Saf kart gücü olarak RTX 3060'dan iyi gözüküyor testlerde. Ancak ben satarım 9-10k ya günlerce belki aylarca stok beklerim RTX 3060 alırım, aradaki fiyat farkı da cebime kalır diyorsanız orası ayrı. Onun kararı da size kalmış.

O işlemciye 1080P'de RTX 3060 üstü darboğaz yapar. RTX bir karta geçeceksen ve darboğazsız kullanmak istiyorsan 2K monitör alman yararına olur.
O zaman elindeki kartın kıymetini bilmeni tavsiye ederim. RX 5700 XT'nin üstüne alacağın her kart az çok 1080p de darboğaz yapacaktır, yeni kart almanın bir anlamı kalmaz. Kendim de 3600 ile RX 5700 kullanıyorum. Değiştirme gereği duymuyorum. Bazı insanlarda yeni modeller çıkınca eski kartlar çöp oldu algısı oluyor. Sizin için söylemiyorum yanlış anlamayın. Eğer beklentilerinizi karşılıyorsa herhangi bir WattMan vs. sorunla karşılaşmıyorsanız RX 5700XT hala çok iyi kart. Saf kart gücü olarak RTX 3060'dan iyi gözüküyor testlerde. Ancak ben satarım 9-10k ya günlerce belki aylarca stok beklerim RTX 3060 alırım. Aradaki fiyat farkı da cebime kalır diyorsanız orası ayrı. Onun kararı da size kalmış.
Anladım fakat işlemciyi yükseltmek benim için daha iyi olacaktır 2k monitöre sıcak bakmıyorum oyun oynarken bana biraz büyük geliyor gözümü yoruyor o ekranlar alışık olmadığım için ve 1080p 240hz olması benim için daha iyi aslında işlemci öneriniz var ise darboğaz yapmayacak, yorumunuz için teşekkür ederim.

RTX kartını DLSS teknolojisi için geçmek istiyorum evet yeni oyunlarda RX 5700 XT fps gayet iyi ama CS:GO oyununa baktığımızda bende arada bir fps düşüşü oluyor RTX testlerinde öyle bir sorun görmedim genelde fps sabit youtube üzerinden bakabilirsiniz.

Anladım fakat işlemciyi yükseltmek benim için daha iyi olacaktır 2k monitöre sıcak bakmıyorum oyun oynarken bana biraz büyük geliyor gözümü yoruyor o ekranlar alışık olmadığım için ve 1080p 240hz olması benim için daha iyi aslında işlemci öneriniz var ise darboğaz yapmayacak, yorumunuz için teşekkür ederim
Anakart, PSU modelleri nedir? İşlemci için ne kadar bütçe ayırabilirsin?

Geri
Yukarı